Arduino - chci začít

Odpovědět
franta1969
Příspěvky: 1
Registrován: 30 říj 2017, 19:38
Reputation: 0

Arduino - chci začít

Příspěvek od franta1969 » 30 říj 2017, 19:43

Ahoj, je tu prosím někdo kdo mi poradí co si mám koupit a s čím se začít učit ?
Děkuji všem

McViper
Příspěvky: 3
Registrován: 22 črc 2017, 23:06
Reputation: 0

Re: Arduino - chci začít

Příspěvek od McViper » 30 říj 2017, 20:08

No, ja mam od minulych vanoc tenhle kit a do ted mi vystacil. K temhle vanocum si objednavam dalsi komponenty ☺

https://www.hwkitchen.cz/kit-workshop-base-level/

...no a samozrejme i toto, bez toho to ani nejde ;)

https://www.hwkitchen.cz/arduino-kniha- ... -2-vydani/

petan
Příspěvky: 358
Registrován: 23 črc 2017, 10:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino - chci začít

Příspěvek od petan » 30 říj 2017, 20:46

Jde o to, co chceš přesně dělat?

Můžeš začít třeba tímhle: https://www.hwkitchen.cz/arduino-kit-ti ... exclusive/
Je to sice dražší, ale máš všechno popropojovaný a můžeš řešit hlavně software.

Samozřejmě, můžeš začít něčím levnějším - objednat z číny třeba klon Arduino Uno a k tomu dvouřádkový LCD shield.
K tomu se tam dá za celkem slušný peníze dokoupit "Arduino sensor kit", což je sestava s různými snímači - záleží jen na tvojí fantazii.

Jako prostředí můžeš použít standardní Arduino IDE, nebo pak můžeš použít VisualStudio, který je podle mě daleko flexibilnější a přehlednější.

Nejdůležitější je však mít nějakou ideu, co s tím chceš vlastně dělat. Chce to alespoň nějakej plán, co si vyrobit. Při řešení nějakého úkolu se toho člověk nejvíc naučí.

PS.: Jo a tu knížku taky doporučuju. Myslím, že pro někoho, kdo začíná je to docela solidní příručka!

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino - chci začít

Příspěvek od pavel1tu » 03 lis 2017, 13:10

Záleží i na tom, kolik do toho chceš vrazit .... a co plánuješ za první projekt.

Já si našel človíčka co mi za "dolar" prodal své staré Arduino MINI a z číny jsem si objednal klon UNA - na odpálení za 2USD bude dostačovat.
V čechách jsem dokoupil komponenty co pak využiji, abych je měl hned.
Na testování jsem objednal asi 20 různých převodníků, čidel atd. ale z číny (o kvalitě pochybuji, ale na první pokusy to stačí), pak až najdu dobrý shop zde, budu na finální produkty kupovat tady - sice dražší, ale určitě jen kvůli podpoře ....

Až usoudím, že u toho zůstanu, objednám si v čechách origoš, pokukuji po tomhle
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Hafajs
Příspěvky: 151
Registrován: 10 bře 2019, 10:19
Reputation: 0

Re: Arduino - chci začít

Příspěvek od Hafajs » 16 zář 2019, 06:52

Ja jsem se Arduinu dlouho a záměrně vyhýbal. Jsem špatný programator a představa, ze budu bojovat s nedostatkem paměti, přemýšlet jak to napsat, abych byl na cyklu o chlup rychlejší, řešit konektivitu se svetem dalsi deskou a jejím ovládáním.... Pak jsem nekde potkal ESP. Láska na první pohled. Paměti fura, výkonu také, mohl jsem začít psát jako pra...se a stejně vše fungovalo. Postupem času se člověk naučí, ale za dobrého programátora se považovat nemohu. Nějaká Arduina uz také mám, ale láskou zůstává ESP. Možná mrkni na to. Začít můžeš s verzi ESP8266-12. Jsou i levnější a menší, tady máš ale veškerou potřebnou bizuterii na palubě.
Zdarec
Hafajs ;)

Hafajs
Příspěvky: 151
Registrován: 10 bře 2019, 10:19
Reputation: 0

Re: Arduino - chci začít

Příspěvek od Hafajs » 16 zář 2019, 06:56

Ještě PS. Koukni na www.arduino-shop.cz. Nejsou nejlevnější, ale mají hezkou podporu spousty modulů. Ukazkove kody s vysvětlením, videa, DS k soucastkam... za tuto jejich snahu co mi moc pomohla nakupují u nich.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů