Knihovna pro 7-segmentový displej

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 779
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Knihovna pro 7-segmentový displej

Příspěvek od gilhad » 02 led 2019, 14:19

pavel1tu píše:
01 led 2019, 17:09
Jednou jsem si s někým psal a co jsem pochopil, ten šváb používal jen na ty segmenty čísel, tečky rozsvěcel zvlášť výstupem ....
Používal to na nějaké časovače + počítadla okruhů na závodních autíčkách ...
Ty tecky jsou prave podle toho mfora na druhe strane nez ten dlouhy pas kontaktu a tak trochu nepravidelne rozhazene. A pokud maji svitit, tak na nich musi byt opacny signal, nez je na tom BP.

Ta cisla jsou v BCD kodu (nejspis), tedy tak, ze 0x1234 znamena rozsvitit na jednotlivych ledkach 1 2 3 a 4 ty dva rezimy se lisi tim, co se ma stat, kdyz v HEXA zapisu pouzijes A-F (at uz se tam dostanou jakkoli - teda treba z "normalniho int-u") jedna verze zobrazuje A-F (trochu stylizovane) na tech ledkach, ta druha pouziva stylyzovane znaky z "HELP- ", podle toho jaka (hexa) cifra se na tom miste ocitne. Rozsvicovat obecne libovolne segmenty to neumi (lepe receno neni to na to staveno, protoze ukolem je programatorovi usetrit praci s pocitanim segmentu a navrhari obvodu praci s omezovanim proudu LEDek a dalsi obecne problemy)

Zase je to stavene tak, aby se to celkem lehce zapojovalo do pocitacu a jinych zarizeni, takze to ma "celkem male naroky na protokol", protoze pridat tam jakekoli shiftregistry nebo XOR hradla je v navrhu snadne a da se to doladit na miru daneho zarizeni (kolik ma volnych nozicek ma-li nejke specializovane vystupy a tak) u starych pocitacu jsi mel pristup ke zbernici, ktera byla docela siroka a snadno se z ni odvozovaly ruzne signaly (koukni se kolik nozicek ma treba takova pamet, ze, tak tolik nozicek (nebo i vic) se taky da pouzit pro ovladani jinych nesmyslu

Uživatelský avatar
Swat
Příspěvky: 31
Registrován: 31 pro 2018, 01:02
Reputation: 0

Re: Knihovna pro 7-segmentový displej

Příspěvek od Swat » 02 led 2019, 15:40

to gilhad: Nic jsem nepochopil, ale to nevadí, vysvětloval jsi to pavel1tu, tak ať si láme hlavu on :lol: Neodpověděl jsi na moji nabídku, že Ti ten kousek pošlu? Věřím, že u Tebe je šance to rozlousknout. Do Prahy prakticky nejezdím, takže pošta je dobré řešení, pošlu Ti to třeba do práce.
Swat

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 779
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Knihovna pro 7-segmentový displej

Příspěvek od gilhad » 02 led 2019, 15:56

Jsem docela presvedcen, ze jsem ti uz tu adresu poslal pomoci "soukromych zprav" (vpravo nahore vedle tveho nicku) ale ukazuje mi to ze zprava pro uzivatele SWAT je dosud neprectena ...

Uživatelský avatar
Swat
Příspěvky: 31
Registrován: 31 pro 2018, 01:02
Reputation: 0

Re: Knihovna pro 7-segmentový displej

Příspěvek od Swat » 02 led 2019, 16:16

Aha, promiň, já jsem zvyklý, že mi to upozornění na SZ přijde mejlem, asi jsem to nenastavil, na odpovědi ve fóru mi to chodí. Tak zítra to pošlu!
Swat

Uživatelský avatar
Swat
Příspěvky: 31
Registrován: 31 pro 2018, 01:02
Reputation: 0

Re: Knihovna pro 7-segmentový displej

Příspěvek od Swat » 03 led 2019, 15:58

Displej je na cestě k gilhadovi, tak budu držet palce. Odchytil jsem kámoše, slíbil, že prohrabe stará schémata, jak ty brouky měli zapojené a dokonce se neurčitě zmínil, že těch modulů by mi mohl ještě pár dát, tak bych se podělil, kdyby byl zájem (a bylo to k užitku) :)

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihovna pro 7-segmentový displej

Příspěvek od pavel1tu » 03 led 2019, 16:44

Já mám asi 50ks )prohrabal jsem šuplíky), těch LQ4xx segmentů - a dost i těch dvojitých,
udělám si zkušební přípravek na otestování, jsou vymontované s něčeho ...

Tak pokud bude zájem :-D
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Uživatelský avatar
Swat
Příspěvky: 31
Registrován: 31 pro 2018, 01:02
Reputation: 0

Re: Knihovna pro 7-segmentový displej

Příspěvek od Swat » 03 led 2019, 17:30

Super, pořád je lepší něco mít a nepotřebovat to, než potřebovat a nemít. Blbé je, že obvykle když to potřebuju, nemůžu to najít (nějaký Murphyho zákon) :lol:

Uživatelský avatar
Swat
Příspěvky: 31
Registrován: 31 pro 2018, 01:02
Reputation: 0

Re: Knihovna pro 7-segmentový displej

Příspěvek od Swat » 03 led 2019, 19:19

Snad smím upozornit i na jiný můj příspěvek: viewtopic.php?f=8&t=1547

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 779
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Knihovna pro 7-segmentový displej

Příspěvek od gilhad » 07 led 2019, 11:29

Swat píše:
03 led 2019, 15:58
Displej je na cestě k gilhadovi, tak budu držet palce.
Potvrzuju příjem, jde o nádherný retro kousek, jehož samotné rozbalení a ohledání si zaslouží zápis do análů divnoblogu, natož jeho oživení a uvedení do provozu :)

Uživatelský avatar
Swat
Příspěvky: 31
Registrován: 31 pro 2018, 01:02
Reputation: 0

Re: Knihovna pro 7-segmentový displej

Příspěvek od Swat » 07 led 2019, 13:07

Těší mne, že jsem Ti udělal radost :D

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů