Měření a zobrazení na displayi

unyhhox
Příspěvky: 41
Registrován: 19 bře 2018, 11:11
Reputation: 0

Re: Měření a zobrazení na displayi

Příspěvek od unyhhox » 19 bře 2018, 13:45

ok, mrknu na to. Díky moc :)

petan
Příspěvky: 358
Registrován: 23 črc 2017, 10:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření a zobrazení na displayi

Příspěvek od petan » 19 bře 2018, 16:35

unyhhox píše:
19 bře 2018, 13:35
Viděl jsem případy, kdy lidi přiřazují tlačítkům nějaké hodnoty, jako kdyby to byla hodntoa signálu.. něco ve smyslu, pokud <760, tak to bude talčítko 1. Netuším, kde ta čísla brali.
Tohle pochází od desek (má to třeba tak shield na arduino uno - ten co je na obrázku) co mají více tlačítek připojených k analogovýmu vstupu jako dělič. Stisknutím tlačítka se změní hodnota děliče a na analogInput jde jiná hodnota - to se pak vyhodnocuje jako stisk jiného tlačítka.
Obrázek

Co se menu týče, někde jsem viděl knihovnu která řešila menu. Ale nezkoušel jsem, tak nevím...
Na svojí věci jsem dělal takový semi-menu, kde jsem jednoduše hlídal náběžnou hranu stisku tlačítka. Pak jsem ve "switch" podle aktuálního menu měnil nějaký proměnný, případně přepínal obrazovky. Nebylo to tak složitý. A u toho je v podstatě jedno, jakej displej použiješ. Jde o princip. V podstatě si to můžeš místo displeje vypisovat na sériovej port.

unyhhox
Příspěvky: 41
Registrován: 19 bře 2018, 11:11
Reputation: 0

Re: Měření a zobrazení na displayi

Příspěvek od unyhhox » 20 bře 2018, 07:20

Jo, to už jsem se dozvěděl. Netušíte, zda k tomuto tlačítkovému padu, viz odkaz https://ru.aliexpress.com/item/1x4-4-Ke ... 0.0.LSoV46, budu muset předřadit odpory? Jsou tam zakomponované kondíky, tak si říkám, že se hodnoty napětí jednotlivých tlačítek budou lišit úbytkem napětí, které vzniknou na kondících jednotlivých tlačítek, ne? Nějakou dobu jsem hledal jiný způsob, jak použít tlačítka, ale zatím se nepodařilo.

ohruska
Příspěvky: 235
Registrován: 08 pro 2017, 20:56
Reputation: 0

Re: Měření a zobrazení na displayi

Příspěvek od ohruska » 20 bře 2018, 07:40

Zkus najít a nainstalovat knihovnu #include <Keypad.h>.
Jsou tam i ukázky kódu.
Tlačítka zapojíš mezi GND a piny, třeba (13,12,11,10).

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření a zobrazení na displayi

Příspěvek od pavel1tu » 20 bře 2018, 11:58

unyhhox
Já ji mám a žádné kondiky tam napájené nemám
Není potřeba žádná knihovna, 4 tlačítka, 4 výstupy z klávesnice.


ohruska
Tato knihovna slouží pro větší klávesnice, přeba 4x4 nebo 4x5 tlačítek, zde je zbytečná a jen by žrala paměť. pro každou řadu a sloupec na klávesnici je potřeba binár.
Knihovna pak podle aktivace 2 vstupů vrátí rovnou znak, podle toho co si nadefinujete.
Rozhodně neumí podle změny napětí na vstupu rozlišit klávesu - na to je jiná knihovna.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

unyhhox
Příspěvky: 41
Registrován: 19 bře 2018, 11:11
Reputation: 0

Re: Měření a zobrazení na displayi

Příspěvek od unyhhox » 20 bře 2018, 15:10

To schéma bylo uvedené u produktu..

Předpokládám, že by jsi nebyl ochotný mi poskytnout kód, který slouží pro ovládání tvé klávesnice? Pokud ano, byl bych vděčný.


pavel1tu píše:
20 bře 2018, 11:58
unyhhox
Já ji mám a žádné kondiky tam napájené nemám
Není potřeba žádná knihovna, 4 tlačítka, 4 výstupy z klávesnice.


ohruska
Tato knihovna slouží pro větší klávesnice, přeba 4x4 nebo 4x5 tlačítek, zde je zbytečná a jen by žrala paměť. pro každou řadu a sloupec na klávesnici je potřeba binár.
Knihovna pak podle aktivace 2 vstupů vrátí rovnou znak, podle toho co si nadefinujete.
Rozhodně neumí podle změny napětí na vstupu rozlišit klávesu - na to je jiná knihovna.

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 788
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Měření a zobrazení na displayi

Příspěvek od gilhad » 20 bře 2018, 16:29

Jestli dobre vidim, tak na te desce jsou jen pripajene 4 tlacitka se spolecnou zemi, kazde se cte zvlastnim pinem. Nepripajene kondiky slouzi k filtrovani zakmitu pri spojeni/rozpojeni.

unyhhox
Příspěvky: 41
Registrován: 19 bře 2018, 11:11
Reputation: 0

Re: Měření a zobrazení na displayi

Příspěvek od unyhhox » 20 bře 2018, 18:27

Vycházel jsem ze schématu .. tlačítka jsou ještě na cestě. Pokud tam kondiky nejsou a nebudou, tak to buď předradim odporama, nebo to udělám jinak. Nicméně zatím nevím jak.

gilhad píše:
20 bře 2018, 16:29
Jestli dobre vidim, tak na te desce jsou jen pripajene 4 tlacitka se spolecnou zemi, kazde se cte zvlastnim pinem. Nepripajene kondiky slouzi k filtrovani zakmitu pri spojeni/rozpojeni.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření a zobrazení na displayi

Příspěvek od pavel1tu » 20 bře 2018, 18:39

gilhad píše:
20 bře 2018, 16:29
Jestli dobre vidim, tak na te desce jsou jen pripajene 4 tlacitka se spolecnou zemi, kazde se cte zvlastnim pinem. Nepripajene kondiky slouzi k filtrovani zakmitu pri spojeni/rozpojeni.
Díííky, dal jsem tam jeden na zkoušku a už to nemusím řešit programově
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření a zobrazení na displayi

Příspěvek od pavel1tu » 20 bře 2018, 18:50

unyhhox píše:
20 bře 2018, 15:10
To schéma bylo uvedené u produktu..

Předpokládám, že by jsi nebyl ochotný mi poskytnout kód, který slouží pro ovládání tvé klávesnice? Pokud ano, byl bych vděčný.
hehe,
podle tohoto se snažím vyrobit jednoduché menu, což nebyl ani problém.
Teď se snažím v jedné části menu udělat nastavování času do modulu přesného času, ale to se nedaří ....

Kod je součástí dost velkého programu pro řízení akvaria, jedině že bych z toho kus vykousl

PS: jo a přehlédl jsem tu poznámku o odporech - já je tam mím - každý vstup od tlačítka je podložen odporem proti mínusu ....
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů