Stavba CNC - ARDUINO MEGA + DRIVERY TB6600

Odpovědět
Tomiec89
Příspěvky: 1
Registrován: 29 říj 2019, 16:39
Reputation: 0

Stavba CNC - ARDUINO MEGA + DRIVERY TB6600

Příspěvek od Tomiec89 » 29 říj 2019, 16:59

Ahoj ,

Chtel bych se zeptat zda mi muže nekdo poradit s mým projektem/problemem.
Už delší dobu si planuji sestavit druhe CNC ale nyni jsem se rozhodl nepoužít řídici desku ktera lze koupit na Aliku s připojením přes LPT ,ale nyní jsem se zaměřil na Arduino. Mým záměrem je použít Arduino mega a drivery TB6600 . Dočelt jsem se z ruznych webu a youtube že by k tomu mělo sloužit GRBL ale vetšina se odkazuje na CNC shield. Mou otázkou je- Lze propojit Arduino mega bez CNC shieldu s drivery TB6600 ? Pokud ano , jaky program pak slouži k ovladaní CNC ? ( dosavadne jsem používal Mach3 ale nyni to asi nepujde pokud jsem to pochopil, na webu jsem se dozvedel že k tomu slouží program UGS který jsem zkoušel ale asi neco dělam špatně) Dosavadně jsem se dostal k tomu že motory umim rozjet přes propojenim Adruina a driverem TB6600 ale tot vše ... jakmile nahraji GRBL tak se mi to nedaří.

Předem říkalm že jsem začatečník s Arduinem tak mějte pochopeni.
Díky a budu Rád za případne rady .

purs
Příspěvky: 24
Registrován: 25 črc 2017, 13:10
Reputation: 0

Re: Stavba CNC - ARDUINO MEGA + DRIVERY TB6600

Příspěvek od purs » 02 lis 2019, 07:20

Ve webovem vyhledavaci zadej: arduino uno grbl pinout a dostanez obrazeky, jak zapojit driver krokoveho motoru na UNO.
Arduino s GRBL se pak po seriove lince ( napr. po USB ) krmi prikazy G-CODE. Na rizeni pak lze pouzit spoustu
programu. Ve webovem vyhledavaci zadej: grbl controller.
GRBL je funkcni a odladeny soft a tak preji mnoho uspechu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů