Automatické otevírání kurníku

Odpovědět
petrnovak
Příspěvky: 1
Registrován: 13 čer 2018, 06:23
Reputation: 0

Automatické otevírání kurníku

Příspěvek od petrnovak » 13 čer 2018, 06:46

Dobrý den, chtěl bych poprosit zda by mě někdo nepomohl napsat kod do arduina, zakoupil jsem arduino nano, modul 2xrele, cidlo s fotorezistorem, dvě tlačítka,motorek s převodovkou, má představa je že při určité urovni světla se sepne jedno relé na určitý čas (motor se pootočí o několik otáček a otevřou se dvířka), při další urovni se zase sepne druhé relé na určitý čas (motor se roztotčí na druhou stranu na určitý čas a dveře se zavřou), plus aby tam byla možnost jedním tlačítkem otevřít a druhým zavřít, ještě mám k dispozici indukční snímače které by šly použít jako koncové vypínače, děkuji za všechny rady,jsem začátečník.

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické otevírání kurníku

Příspěvek od Axamith » 13 čer 2018, 07:18

Na webu jsou těchto aplikací spousty, hlavně na anglicky psaných, zkus pohledat.
Něco konkrétně tady http://davenaves.com/blog/interests-pro ... cken-door/
nebo google poradí https://www.google.cz/search?ei=GasgW9b ... 3SOr4SB8MM
V každém případě je potřeba, aby úroveň světla byla snímána v nějakém časovém okně, aby při stmívání nelítaly dveře nahoru a dolů.

petan
Příspěvky: 358
Registrován: 23 črc 2017, 10:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické otevírání kurníku

Příspěvek od petan » 13 čer 2018, 10:42

Dva dny už se na internetu o ničem jiným nemluví: https://www.zive.cz/clanky/slepice-10-v ... fault.aspx

:lol: :lol:

Kdyžtak nahoď nějaký schéma a kód co máš. Tohle bude easy-bussines :)
Jestli ještě nemáš nic, tak tě nejdřív odkážu na návody a knihu. Stejně jsou potřeba alespoň základy.

honza_81
Příspěvky: 9
Registrován: 14 čer 2018, 14:01
Reputation: 0

Re: Automatické otevírání kurníku

Příspěvek od honza_81 » 14 čer 2018, 14:04

Já bych si tam rovnou dal 8x2 LCD a DS3231 a nastavoval si konkrétní časy aby to bylo blbuvzdorný a nepřidusil bych nějakou slépku v pravé poledne ;-).

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické otevírání kurníku

Příspěvek od Axamith » 15 čer 2018, 06:23

Rčení, že chodí spát se slepicemi vychází z toho, že před setměním. Takže bych neřešil časy, ale světelné podmínky.

petan
Příspěvky: 358
Registrován: 23 črc 2017, 10:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické otevírání kurníku

Příspěvek od petan » 15 čer 2018, 08:51

Jako skoro by tam ani nemuselo být Arduino. Stačí ten soumrakový spínač přímo připojit na relé s přepínacím kontaktem. Ten by pak přepínal směr motorku, který by zavíral dvířka. Pokud by mělo výt ještě ruční ovládání (k čemu?) tak by se za relé připojil přepínací kontakt, který by "negoval" výstup.

Bavím se o těch modulech - soumrakový spínač s nastavitelnou intenzitou a log. výstupem. Deska relé s tranzistorem a motorek by měl mít krajní polohy s mikrospínači. V podstatě něco jako má servoventil. Napětí do něj může jít trvale, ale jak dojede na konec, tak se přestane sám točit.

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické otevírání kurníku

Příspěvek od Axamith » 15 čer 2018, 09:02


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů