GY80

Axamith
Příspěvky: 533
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: GY80

Příspěvek od Axamith » 13 úno 2018, 07:27

Dovoluji si vyseknou hlubokosklon, skoro až k zemi. V 72 letech se takhle nádherně bavit, stavět rakety, blbnout s Arduinem ...
Inu, kdo si hraje, nezlobí :-D

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: GY80

Příspěvek od pavel1tu » 13 úno 2018, 13:35

dedek píše:
12 úno 2018, 19:14
je to raketa kterou jsem si vytiskl na 3D tiskarne poleti na 2 motory ROS40 a predpokladany dostup je 510m , startovaci stupen pristane na padaku a elektricky se zapali hlavni motor ve vysce kolem 70m a brzdici padak slouzi k tomu aby raketa sla rychle dolu a hlavni padak se otevre asi v 80 metrech aby neodletela moc daleko. Ale ted trochu k arduinu a elektronice. Hlavni je Arduino Mega 2560 na ktere je napúojen tren modul GY80 a 6 modelarkych serv, 1 pro otevreni brzdiciho padaku ,1 pro odjisteni hlavniho padaku a 4 serva pro stabilizaci. K Arduinu bude jeste pripojena SD karta a bluetooth modul (chci po pristani data v telefonu) a jeste bude pripojeno Arduino Nano pro rizeni vysilace (TX3H) Kazda deska je napajena Li-Po 11,1V 810 mAh se stabilizatorem (modul TX3H ma odber 310 mA). Protistranou bude prijimac s grafickym LCD. Tak to je moje vize na ktere pomalu pracujiObrázek[/img]
Já mám jen jeden dotaz, do raket nedělám, ale bude to dost rychlé ze stabilizátoru přenést informace do arduina, tam je zpracovat a řídit serva ?

Já mám stabilizaci v synově kvadroptéře a vím co dělala levná stabilizace za 10USD ve větru - museli jsme ji povýšit - a to stabilizace přímo řídí motory.

Pak jsem plánoval arduino + stabilizaci + gps do větroně, aby se mi při ztrátě signálu od vysílačky (létám 200-300m vysoko) alespoň vrátil nad hlavu a tam kroužil dokud nespadne ;-)
Tam mi rychlost reakce (a to předpokládám maximálku 15m/s) vyhovuje - testováno na stole.

Ale raketa - to je asi jinej fofr, ne ? Nebo se to řídí jen při sestupu ?

Rozhodně mne výsledek i poznatky zajímají a přeji hodně úspěchů.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

dedek
Příspěvky: 21
Registrován: 12 úno 2018, 14:09
Reputation: 0

Re: GY80

Příspěvek od dedek » 14 úno 2018, 22:46

nasel jsem na Youtube mnoho ukazek stabilizace raket s Arduinem a tak se o to chci pokusit, maximalni rychlost je asi 180m/s . Je to proste vyzva. Jsem sam a mam 24 hodin denne volneho casu, nebo 25 kdyz vynecham svacinu. Cele dny hledam vsechno mozne na Googlu a Youtube abych se nejak pohnul s tim GY80 . Ted morduji gyro k ovladani stabilizace. Problem je v tom ze v knihovnach pro GY80 je mnohem mene funkci nez u jednotlivych komponent. Knihovnu pro GY801 (ktere mam) jsem vubec nikde nesehnal.Uz jsem se ve svych vizich zabyval moznosti klouzaveho padaku a rizeni pomoci serv ale radeji snizim vysku otevreni hlavniho padaku.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: GY80

Příspěvek od pavel1tu » 15 úno 2018, 08:13

Poptal jsem se ....
Kolega modelář z německa mi řekl, že už GY-80 raději řeší knihovnami pro jednotlivé komponenty. V GY-801 jsou:

3-Achsen gyroskop (L3G4200D )
3-Achsen Beschleunigungssensor (ADXL345)
Kompass (HMC5883L)
Barometer (BMP180 )

ZDE jsou knihovny co posbíral nějaký člověk a prý mu fungují i s 80 i s 801 - tak to třeba pomůže ....

Zná někoho kdo to takto jednotlivými knihovnami řeší, prý to GY-80 je dost neudržovaná knihovna, ale nevím, nemám to jak vyzkoušet.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

dedek
Příspěvky: 21
Registrován: 12 úno 2018, 14:09
Reputation: 0

Re: GY80

Příspěvek od dedek » 15 úno 2018, 16:48

Pavle moc dekuji za typ uz jsem si zacal hrat se samostatnymi knihovnami a uvidim jaky bude vysledek. Jeste jednou dekuji

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: GY80

Příspěvek od pavel1tu » 15 úno 2018, 21:23

dedek píše:
15 úno 2018, 16:48
Pavle moc dekuji za typ uz jsem si zacal hrat se samostatnymi knihovnami a uvidim jaky bude vysledek. Jeste jednou dekuji
Není zač.
Pokud budeš úspěšný, možná bych zauvažoval dát to do větroně pro ten případ ztráty spojení s vysílačem.

Jinak jsem koukal na dost videí na stabilizaci raket, ale nějak jsem nepoznal jestli to stabilizuje nebo ne, prostě pfuuuu a za 5s vyskočí padák :-D

Jiná liga než můj větroň ....
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů