Problém při práci s SD kartou

peterple
Příspěvky: 156
Registrován: 22 zář 2021, 20:20
Reputation: 0

Re: Problém při práci s SD kartou

Příspěvek od peterple » 16 črc 2023, 12:37

V prvom rade by som rád vedel koľko bytov si potrebuješ ukladať. Lebo sa mi zdá že na obyčajné ukladanie nastavení je SD karta zbytočná. Máš tam 4KiBy EEPROM rovno v MCU. To nestačí?

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1170
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Problém při práci s SD kartou

Příspěvek od kiRRow » 16 črc 2023, 15:46

Schválně jsem čekal, kdo první se tu ozve s EEPROM :D ... chápu, že tě trápí, že nejde SD karta, ale na uložení pár stovek byte je to přece jen overkill.

Romulus
Příspěvky: 5
Registrován: 12 čer 2023, 21:07
Reputation: 0

Re: Problém při práci s SD kartou

Příspěvek od Romulus » 05 srp 2023, 19:23

No SD kartu tam nemám jen kvůli ukládání nastavení, ale i kvůli nějakému logovani a tak. Proto jsem se to snažil za každou cenu rozběhnout. EEPROM mě napadla také a na samotné nastavení by to asi stačilo.


V každém případě mi to už funguje. Problém byl přímo v Arduinu, což mi bylo dost divné, když vše ostatní fungovalo v pohodě. Konkrétně napětí na digitálních pinech bylo kolem 2V. Problém způsoboval regulátor napětí u napájení arduina. Asi jsem ho "načal" tím, že jsem přes Arduino napájel při testech i podsvícení LCD, které si bralo kolem 0,5A.

Třeba to někomu pomůže, když by řešil něco podobného.

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1170
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Problém při práci s SD kartou

Příspěvek od kiRRow » 07 srp 2023, 20:08

Tak je to malilinkatý stabilizátůrek, bez jakéhokoliv chlazení... ten je tam pro 200mA co uždímá ten procesor a hodně se u toho potí + pro nějakou tu ledku ...
Cokoliv co člověk nemusí, tak vůbec nenapájet z desky arduina...
V ideálním stavu by deska arduina měla napájet pouze sebe samu ...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů