Čtení údajů na SIM

Odpovědět
TomRous
Příspěvky: 3
Registrován: 08 kvě 2019, 09:36
Reputation: 0

Čtení údajů na SIM

Příspěvek od TomRous » 08 kvě 2019, 12:31

Dobrý den,
chtěl bych zkusit přečíst data na SIM kartě a data zobrazit na displayi (případně PC, ale to teď nechci řešit).
Sim karta má 6 kontaktů, takže kdybych koupil něco takového (https://www.ebay.com/itm/5Pcs-Clamshell ... SwiYlaEn1r) a připojil to třeba přes PCB k nepájivému poli (prostě abych tam neměl jen ty kontakty od držáku SIM, aby to mělo nějaký pevný podklad) a následně k Arduinu. Ale jak mám zjistit data ze SIM? Nevíte někdo? Díky za každou pomoc. (Ano, můžu to udělat ve svém telefonu, ale potřebuji to v Arduinu.)

Ještě mě napadá, neumí toto GSM modul?

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1151
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Čtení údajů na SIM

Příspěvek od kiRRow » 08 kvě 2019, 16:00

SIM karta je v podstatě mikropočítač ... nauč se sním komunikovat a on ti řekne vše co od něj požaduješ a máš k tomu oprávnění.
Dokud budeš chtít se SIM kartou komunikovat na uživatelské úrovni, nebudeš mít žádný problém. V momentě kdy se budeš chtít k SIM kartě dostat na servisní úrovni (třeba kvůli klonování), narazíš na řadu problémů.
GSM shield rozhodně s SIM kartou komunikovat umí a umožní ti použít knihovnu a zjednodušit celý zápis programu.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Čtení údajů na SIM

Příspěvek od pavel1tu » 08 kvě 2019, 17:51

Opravdu nechápu, lidi to nemáte Google ?

Ten Tvůj odkaz je jen na nějaký "držák na SIM", musíš hledat "GSM modul"

Jinak doporučuji tento seriál + osobně mám oblíbená SIM800L, při koupi levných GSM shieldů v číně pozor na ty, co mají jen frekvence pro Asii, mám tu na stole 2ks, prošly už rukama asi 10 lidí a prostě nic mají název SIM900A nebo tak nějak.
GSM modul se ovládá AT příkazy jako modem, každý má svůj "manuál"/datasheet kde jsou tyto příkazy velice pěkně popsány.

https://www.arduinotech.cz/rubrika/gsm/
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů