Čtení z HC12

Odpovědět
KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Čtení z HC12

Příspěvek od KamilV » 23 říj 2018, 14:35

Ahoj,
mám Arduino Nano a Uno, oba mají připojené HC12 dle návodu (hned první příklad):
https://howtomechatronics.com/tutorials ... on-module/

Komunikace mezi nimi porbíhá výborně. Potud vše OK.

Pak vezmu druhé Nano a vyměním ho s prvním "Nanem". 1:1, stejné zapojení, stejný kód. Pokud chci kód nahrád, IDE mi odpoví, že se na COM nemohl připojit. Pokud z 5 V odpojím HC12, kód se nahraje. Když si zobrazím SerialMonitor (nebo se na COM připojím v Putty), vše jede do doby, než zase připojím VCC od HC12 na 5 V arduina. COM port se tím "sestřelí" a odpojí se.

Ten první NANO ani UNO tímto netrpí.
Čím to může být? Vadné to jedno Nano? Doteď jsem ho používal, ale s jinými periferiemi a problémy nedělalo.

Wojta
Příspěvky: 184
Registrován: 22 črc 2017, 16:39
Reputation: 0

Re: Čtení z HC12

Příspěvek od Wojta » 24 říj 2018, 07:11

A napájíš je z USB, že? Napadají mě dvě věci, buď má to Arduino nějaký divný regulátor a nebo má špatné nastavení proudu pro USB (děje se tam ze začátku nějaký handshake a podle toho na jakém proudu se domluví, na takový je pak port omezen, u té pořádné USB specifikace). Takže při nějakých špičkách, jako může být třeba zapnutí, kdy bude mít modul odběr třeba 100mA, může poklesnout napětí a tím sestřelí arduino. Stejně tak to může být až tak špatně nastavené že se to buď nějak zacyklí a ten modul Arduino sestřeluje furt dokola nebo je ten regu. tak vadný že i při normální práci ten HC shodí napětí natolik že nefachá. Zkus ten modul napájet zvlášť nějakým pořádným zdrojem a uvidíš, čekal bych že to to vyřeší. Případně proměřit 5V na arduinu a zjistit kolik tam je.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů