Serial a Serial3 - Wemos Mega +WiFi R3 ATmega2560+ESP8266

Odpovědět
roman_rja
Příspěvky: 13
Registrován: 23 led 2018, 14:04
Reputation: 0

Serial a Serial3 - Wemos Mega +WiFi R3 ATmega2560+ESP8266

Příspěvek od roman_rja » 19 bře 2018, 20:06

Pěkný den přeji,
poprosil bych o pomoc, nic zatím jsme nenašel, mám Wemos Mega +WiFi R3 ATmega2560+ESP8266 .. celkem příjemný modul, vše krásně funguje programuje se velmi snadno. Jenže mám takový problém , nebo tedy neumím to vyřešit ...
Mega v modu MEGA by mělo sbírat data - což umím :-)
Mega v modu ESP se připojí k sít přes Wifi - což mě taky jde :-)
Potom v modu MEGA-ESP se mě ale jenom zobrazí to co je nahrané přes mod ESP
tady je kod, který je použitý od ruských kolegů

MOD MEGA-ESP

#include <MemoryFree.h>
#include <EEPROM.h>
#define PIN_LED 13
String inString;
void setup() {
Serial.begin(115200);
Serial3.begin(115200);
pinMode(PIN_LED, OUTPUT);
digitalWrite(PIN_LED, LOW);
}

void loop() {
}

void serialEvent3() {
while (Serial3.available()) {
char inChar = Serial3.read();
Serial.write(inChar);
inString += inChar;
if (inChar == ']') {
if (inString.indexOf("[ON]")>0) {
digitalWrite(PIN_LED, HIGH);
}
else if (inString.indexOf("[OFF]")>0) {
digitalWrite(PIN_LED, LOW);
}
else
{
Serial.println("Wrong command");
}
inString = "";
}
}
}


může mě někdo poradit jak přes Serial (asi vnitřě v Arduinu) si přenesu data ze snímače do Wifi a potom to odešlu třeba do mysql ?
Nikde jsem nenašel alespoň popis modulu a nebo jsem lama :-)
předem děkuji

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Serial a Serial3 - Wemos Mega +WiFi R3 ATmega2560+ESP8266

Příspěvek od jankop » 19 bře 2018, 21:43

Řekl bych, že soudruzi v Rusku udělali chybu. Ten program je nějaký vytržený z kontextu. Tuším, co by měl dělat, ale myslím si, že je nefunkční.
Ale k věci.
Zachovals v ESP8266 původní software? Nejspíš ne.
Bylo by dobře si uvědomit, co vlastně chceš.
Jedna varianta je modul esp8266 použít k Arduinu a řídit ho AT příkazy originálního software. Pokud jsi ho přemazal, tak bys ho musel nahrát znovu. Pro tenhle AT software existují pokud vím i knihovny, ulehčující práci.
Druhá varianta je napsat si základní Arduino aplikaci pro esp8266 a komunikovat s ním přes sériovou linku vlastním definovaným způsobem.
Třetí způsob je vypnout ATmega a naprogramovat to přímo do esp8266, to je asi nejefektivnější. Jenže pak bys přemýšlel, k čemu to Arduino vlastně máš.
Nebylo by od věci, kdybys popsal, jaký je vlastně tvůj cíl.
Jinak máš možnost switchovat různé propojení sériových portů a mělo by to fungovat nejspíš tak, že s ATmega komunikuješ přes USB a s esp8266 komunikuje ATmega přes Serial3.

roman_rja
Příspěvky: 13
Registrován: 23 led 2018, 14:04
Reputation: 0

Re: Serial a Serial3 - Wemos Mega +WiFi R3 ATmega2560+ESP8266

Příspěvek od roman_rja » 19 bře 2018, 22:57

Software esp je puvodni.
Muj zamer :
X cidel ruznych arduin
Komunikace pres nrf24
Hlavni nrf24 na arduino mega s esp sbira data z ostatnich nrf24
Pres esp na arduinu mega s esp zasilat data na server mysql ( zde dale zpracovavat)
Jednotlive prvky me funguji , jedine co nevim jak nacist sebrane data z nrf24 do esp , poslat uz zase vim 😂 asi tusim ale .... 😡

Myslim ze budu nekde cist data ze Serial3 do Serial asi ze jo ?

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Serial a Serial3 - Wemos Mega +WiFi R3 ATmega2560+ESP8266

Příspěvek od jankop » 20 bře 2018, 18:27

Myslim ze budu nekde cist data ze Serial3 do Serial asi ze jo ?
Když dělám aplikaci, která odesílá data na SQL server, tak obvykle nepředpokládám, že bych si je četl ještě ze sériového portu. :) A pomni, že na sériové lince nemohou být dvě zařízení. Pokud bys chtěl číst přes USB esp8266 musel bys to stejně dělat softwarově přes Arduino.
Měl bys začít asi takhle - naswitchovat desku do stavu USB-ESP8266 a ověřit si komunikační rychlost, případně ji změnit dle potřeby, s aktualizací firmware bych zatím počkal, až budeš mít více zkušeností.
Potom bych přepl na režim usb->(serial-arduino) ->(serial3-esp8266). Nainstaluj si nějakou knihovnu pro esp8266 a AT commandy.
V tom nemám zkušenosti, ale asi by to mohla být Adafruit_ESP8266-1.0.0. Třeba jsou i lepší a novější, to se musíš podívat. V té knihovně je i ukázka nějakého klienta. Toho si modifikuj a vyzkoušej to. Nezapomeň na správné nastavení rychlosti sériového portu. Teoreticky bys mohl ovládat esp8266 bez knihoven, ale to by bylo docela nešikovné a pracné. Já znám esp8266 docela slušně, ale nikdy jsem ho v režimu AT příkazů nepoužil. Protože je tenhle modul velmi výkoný, programuju ho přímo jako Arduino. Jediným omezením je asi pouze relativně malý počet výstupů, ale to se dá v podstatě snadno obejít.

roman_rja
Příspěvky: 13
Registrován: 23 led 2018, 14:04
Reputation: 0

Re: Serial a Serial3 - Wemos Mega +WiFi R3 ATmega2560+ESP8266

Příspěvek od roman_rja » 01 dub 2018, 22:16

Obecne jsem si predstavoval jen to jak z modu Mega kde me jede Nrf24 a dava me DATA , tak jak DATA prectu v modu ESP , vse ostatni je me snad jasne . Jedtli DATA v Megu odeslu pres Serial a budu cist DATA pres Serial a nebo Serial3 ... netusim

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů