logika naprogramování

Sem pište, hledáte-li někoho, kdo pro vás něco naprogramuje, či sestaví.
Odpovědět
elpiun
Příspěvky: 3
Registrován: 22 zář 2018, 11:18
Reputation: 0

logika naprogramování

Příspěvek od elpiun » 22 zář 2018, 11:32

Dobrý den, prosím kohokoli kdo mě naprogramuje logický obvod s 10 + 10 tlačítek, tlačítka značena 0 - 9 a A - J, funkce je stanovena tak. že tlačítka 0-9 jsou otázky, A-J odpovědi.Po stisknutí tlačítka se tlačítko na 3 sec. rozsvítí a. Po stisknutí správných tlačítek otázky a odpovědi zahraje obvod jakousi vítěznou melodii, při špatné volbě jinou melodii.
PCB, vstuoy a výstupy si zhotovím sám, jde mi pouze o " mozek "

rejze69
Příspěvky: 174
Registrován: 02 dub 2018, 18:56
Reputation: 0

Re: logika naprogramování

Příspěvek od rejze69 » 22 zář 2018, 12:42

A to přiřazení otázek a správných odpovědí bude fixní?

elpiun
Příspěvky: 3
Registrován: 22 zář 2018, 11:18
Reputation: 0

Re: logika naprogramování

Příspěvek od elpiun » 23 zář 2018, 08:11

velice děkuji za pomoc, nastavení bude fixní, v případě potřeby změny se mechanicky prohodí tlačítko odpovědi do sektoru kde má být. Takže postačí prvotní nastavení. Zatím jsem to zkoušel třemi vodiči k tlačítku vstup CMOS4093+led+GND

pavelve
Příspěvky: 27
Registrován: 23 zář 2018, 10:10
Reputation: 0

Re: logika naprogramování

Příspěvek od pavelve » 23 zář 2018, 10:15

Dobrý den, jestli to dobře chápu. udělal byste si DPS (shield), do které by se mohlo zasunout Arduino s programem, které by to celé ovládalo? Není problém to naprogramovat, mohu pomoci i s návrhem HW. Zkuste mi napsat SZ nebo mi dá nějaký kontakt pro domluvu.

elpiun
Příspěvky: 3
Registrován: 22 zář 2018, 11:18
Reputation: 0

Re: logika naprogramování

Příspěvek od elpiun » 23 zář 2018, 14:42

Dobrý den, opět velice děkuji. kontakt na mne je jednoduchý, buď elpiun@centrum.cz, nebo tlf. 777 632 541, stačí poslat sms a já zavolám, kdykoliv.
Představa je stejná, zhotovým DPS do kterého ještě budu komponovat napájení z gelu 12v, dobíjení ze solárů, výstup na repro, zapíníní při přiblížení PIR a vandal tlačítka. Já jsem staršího data výroby a učil jsem se ještě skleněné baňky co krásně hřály a svítily. NA arduino mne navel kamarád a nevím z které strany se mám do toho pustit. Velice přivítám jakoukoliv radu jak začít, co si nakoupit apod. Elektroniku dělám mnoho let i vybavení mám nadprůměrné - páj a dpáj. st.,soustruh, frézka, sváření, pájení ......

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů