Poptávka - sestavení + naprogramování

Sem pište, hledáte-li někoho, kdo pro vás něco naprogramuje, či sestaví.
Odpovědět
Jeanes
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2018, 09:27
Reputation: 0

Poptávka - sestavení + naprogramování

Příspěvek od Jeanes » 09 dub 2018, 09:46

Dobrý den,

poptávám člověka, který by navrhl, sestrojil a naprogramoval nabíječku 4 telefonů.
Každý telefon musí být v uzamykatelné schránce.
Přístup do jednotlivých schránek přes heslo, které by se zadalo na číselné klávesnici.
Heslo pro jednotlivé schránky by si mohl uživatel při vložení telefonu zvolit vlastní.

Kdo by měl zájem, tak se mi ozvěte na mail janpicha@seznam.cz

Děkuji

Jeanes
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2018, 09:27
Reputation: 0

Re: Poptávka - sestavení + naprogramování

Příspěvek od Jeanes » 10 dub 2018, 09:30

Tak nevím, ale aktuálně shlédnuto 33 lidmi a bez odpovědi...

Přemýšlím nad důvody a napadají mě tyto:
1.) je to moc složité (to beru podle sebe)
2.) je to tak jednoduché, že se s tím nechce nikdo ani zabývat
3.) zatím se na to nepodíval ten správný

Doufám v bod č. 3 (případně 2) 🙂

AstroMiK
Příspěvky: 593
Registrován: 08 pro 2017, 19:05
Reputation: 0

Re: Poptávka - sestavení + naprogramování

Příspěvek od AstroMiK » 10 dub 2018, 09:52

Zas tak úplně jednoduché to nebude, ale co se týče softwaru, tak věřím, že by se tu pár lidí našlo.

Největší problém vidím v tom "... SESTROJIL ...".
Do toho se asi málokdo bude chtít pouštět.

martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka - sestavení + naprogramování

Příspěvek od martinius96 » 10 dub 2018, 09:54

Zdravím,
Ako najväčší problém vidím asi toto:
Heslo pro jednotlivé schránky by si mohl uživatel při vložení telefonu zvolit vlastní.
Nakoľko ak by to heslo bolo uložené v bežiacom programe tak by sa skrinka už nedala otvoriť ak by sa Arduino vyplo/reštartovalo (výpadok prúdu).
Takže sa musí využiť EEPROM pamäť, ktorá je uspôsobená na 100 000 prepisov. Neviem ako veľmi frekventované bude to nabíjanie telefónov.
Číselná klávesnica sa pripája ak sa nemýlim cez SPI zbernicu, pre každú klávesnicu sa zvolí iný CS (Chip select) pin, aby to mohlo takto fungovať. Nerobil som nikdy s týmito klávesnicami.
Na inšpiráciu: https://www.youtube.com/watch?v=CXPakz59WFc
Ťažké na naprogramovanie to nie je. Ide tam skôr o to vyškálovať systém pre 4 rôzne skrinky.
Ja ak by som robil niečo podobné, tak by som šiel možno do RFID čítačky. Mám kľúčenku/kartu, ktorú dám dotyčnému, po priložení karty sa táto adresa načíta a následne po priložení sa skrinka odomkne. Napríklad by som zvolil 1 rfid kľúčenku pre každú skrinku. Tá by mala adresu napevno v kóde (tú adresu získavam trošku špecifickým skriptom, ktorý mi tú adresu moju urobí z existujúcej adresy karty. :-) A robilo by to iba LOCK/UNLOCK strinky.

Jeanes
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2018, 09:27
Reputation: 0

Re: Poptávka - sestavení + naprogramování

Příspěvek od Jeanes » 10 dub 2018, 17:34

AstroMiK píše:
10 dub 2018, 09:52
Zas tak úplně jednoduché to nebude, ale co se týče softwaru, tak věřím, že by se tu pár lidí našlo.

Největší problém vidím v tom "... SESTROJIL ...".
Do toho se asi málokdo bude chtít pouštět.
Jasně - rozumím. Abych to uvedl na správnou míru, tak jelikož tomu nerozumím, tak pokud by mi někdo vymyslel zapojení a poslal mi nákres, tak jsem nahranej, protože bych nevěděl co s tím. Takže sestrojil znamená ideálně to, že nakoupím potřebné součástky a ten dotyčný to zapojí (alespoň nahrubo). Zabudování bych už v pohodě zvládl.

Jeanes
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2018, 09:27
Reputation: 0

Re: Poptávka - sestavení + naprogramování

Příspěvek od Jeanes » 10 dub 2018, 17:51

martinius96 píše:
10 dub 2018, 09:54
Zdravím,
Ako najväčší problém vidím asi toto:
Heslo pro jednotlivé schránky by si mohl uživatel při vložení telefonu zvolit vlastní.
Nakoľko ak by to heslo bolo uložené v bežiacom programe tak by sa skrinka už nedala otvoriť ak by sa Arduino vyplo/reštartovalo (výpadok prúdu).
Takže sa musí využiť EEPROM pamäť, ktorá je uspôsobená na 100 000 prepisov. Neviem ako veľmi frekventované bude to nabíjanie telefónov.
Číselná klávesnica sa pripája ak sa nemýlim cez SPI zbernicu, pre každú klávesnicu sa zvolí iný CS (Chip select) pin, aby to mohlo takto fungovať. Nerobil som nikdy s týmito klávesnicami.
Na inšpiráciu: https://www.youtube.com/watch?v=CXPakz59WFc
Ťažké na naprogramovanie to nie je. Ide tam skôr o to vyškálovať systém pre 4 rôzne skrinky.
Ja ak by som robil niečo podobné, tak by som šiel možno do RFID čítačky. Mám kľúčenku/kartu, ktorú dám dotyčnému, po priložení karty sa táto adresa načíta a následne po priložení sa skrinka odomkne. Napríklad by som zvolil 1 rfid kľúčenku pre každú skrinku. Tá by mala adresu napevno v kóde (tú adresu získavam trošku špecifickým skriptom, ktorý mi tú adresu moju urobí z existujúcej adresy karty. :-) A robilo by to iba LOCK/UNLOCK strinky.
Chápu, že s tím heslem by mohl být problém a tedy varianta s čipem by asi připadala v úvahu. Výhodu v heslu vidím v tom, že je to bezobslužné - u čipů musí někdo každý čip vydat a příjmout. Existovala by varianta, že by po zapojení telefonu do nabíječky a zavření dvířek dvířka uzamkla a vyjela karta? A po vložení karty by to tu kartu “sežralo” a ty dané dvířka by se odemkly?

martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka - sestavení + naprogramování

Příspěvek od martinius96 » 10 dub 2018, 18:29

Určite sa to dá naprogramovať, ale ja s tým nemám skúsenosti. :-)

petan
Příspěvky: 358
Registrován: 23 črc 2017, 10:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Poptávka - sestavení + naprogramování

Příspěvek od petan » 10 dub 2018, 21:05

Zas bych v tom neviděl nějakou vědu.
Nejjednodušší obyčejná číselná klávesnice (třeba ta s tlačítky A-D, případně nějaká matice z antivandal tlačítek), uživatel otevře schránku (svítí kontrolka "UNLOCK") připojí mobil, zavře (rozbliká se třeba ledka nad schránkou "UNLOCK") a zadá kód a potvrdí třeba #. Schránka se uzamkne (rozsvítí se "LOCK"). Po příchodu zadá číslo schránky (A - D), kód a *. Schránka se odemkne (rozsvítí se kontrolka "UNLOCK"). Obyčejný kódový zámek. Paměti bych nebál. Pokud ne vnitřní EEPROM, tak se dá dokoupit x druhů externích pamětí.

Na výstup jednoduše 4 relátka a 4 standardní nabíječky na mobily - nehrozí poškození mobilu nějakým pofiderním obvodem. Pokud je tedy potřeba nabíječky vypínat. Program tak na odpoledne...

Určitě by to tam chtělo něco jako servisní kód na vynulování kódu zámku a nouzové odemčení schránky.
Pak bych doporučoval nějakou signalizaci odemčení/uzamčení (pokud nedošlo k uzamčení, tak třeba to blikání apod).

PS.: Já to dělat nebudu, mám práce dost - jen tak polemizuju :)

Jeanes
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2018, 09:27
Reputation: 0

Re: Poptávka - sestavení + naprogramování

Příspěvek od Jeanes » 10 dub 2018, 21:10

petan píše:
10 dub 2018, 21:05
Zas bych v tom neviděl nějakou vědu.
Nejjednodušší obyčejná číselná klávesnice (třeba ta s tlačítky A-D, případně nějaká matice z antivandal tlačítek), uživatel otevře schránku (svítí kontrolka "UNLOCK") připojí mobil, zavře (rozbliká se třeba ledka nad schránkou "UNLOCK") a zadá kód a potvrdí třeba #. Schránka se uzamkne (rozsvítí se "LOCK"). Po příchodu zadá číslo schránky (A - D), kód a *. Schránka se odemkne (rozsvítí se kontrolka "UNLOCK"). Obyčejný kódový zámek. Paměti bych nebál. Pokud ne vnitřní EEPROM, tak se dá dokoupit x druhů externích pamětí.

Na výstup jednoduše 4 relátka a 4 standardní nabíječky na mobily - nehrozí poškození mobilu nějakým pofiderním obvodem. Pokud je tedy potřeba nabíječky vypínat. Program tak na odpoledne...

Určitě by to tam chtělo něco jako servisní kód na vynulování kódu zámku a nouzové odemčení schránky.
Pak bych doporučoval nějakou signalizaci odemčení/uzamčení (pokud nedošlo k uzamčení, tak třeba to blikání apod).

PS.: Já to dělat nebudu, mám práce dost - jen tak polemizuju :)
Super - takové řešení by bylo v pohodě! Akorát informace v té poslední větě mě vůbec nepotěšila! :roll:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů