arduino zdroj

Sem pište, hledáte-li někoho, kdo pro vás něco naprogramuje, či sestaví.
kuba724
Příspěvky: 3
Registrován: 14 dub 2018, 10:48
Reputation: 0

arduino zdroj

Příspěvek od kuba724 » 14 dub 2018, 10:58

Ahoj,chtěl bych se tu zeptat jestli by mi někdo dokázal udělat program pro žízení regulovatelného zdroje přes arduino,chtěl bych něco takového:https://www.youtube.com/watch?v=2cqW-BxvJmo
aby se dalo regulovat napětí(0-30v)a proud (0-8A),tak kdyby se našel někdo kdo by byl ochoten mi to za nějáký peníz naprogramovat a udělat schéma zapojí byl bych rád :D

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: arduino zdroj

Příspěvek od pavel1tu » 14 dub 2018, 19:50

Proč přes Arduino ?
Tohle se za pár dolarů prodává hotové, již se to tu na foru řešilo ....
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

petan
Příspěvky: 358
Registrován: 23 črc 2017, 10:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: arduino zdroj

Příspěvek od petan » 15 dub 2018, 10:58

Mrkni na Aliexpress na "DPS3003". Sice není 8A, ale pokoukej... Oni tam mají víc takových modulů (někde by šel vyměnit tranzistor atd...).
Pokud potřebuješ jenom obyčejný zdroj bez nějakejch spešl funkcí, tak je skoro zbytečný něco vlastního vymejšlet. Tedy pokud nejde o nějakou seberealizaci...což asi není tvůj případ, když to tu poptáváš. A nebo že by něco do školy? :)

kuba724
Příspěvky: 3
Registrován: 14 dub 2018, 10:48
Reputation: 0

Re: arduino zdroj

Příspěvek od kuba724 » 15 dub 2018, 13:23

Ahoj,no chci to udělat řes arduino protože mám doma dispej,arduino,proudový senzor ale problém je že jsem nikdy nic takového nedělal a ty by si byl ochoten mi to vytvořit za nějáký poplatek?kdyžtak mi na sebe dej email bychom se mohli domluvit :)

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: arduino zdroj

Příspěvek od pavel1tu » 15 dub 2018, 17:05

kuba724 píše:
15 dub 2018, 13:23
Ahoj,no chci to udělat řes arduino protože mám doma dispej,arduino,proudový senzor ale problém je že jsem nikdy nic takového nedělal a ty by si byl ochoten mi to vytvořit za nějáký poplatek?kdyžtak mi na sebe dej email bychom se mohli domluvit :)
Promiň, já určitě ne.
Ale jistě Ti zde rádo mnoho lidí poradí, pokud jsi jako já elektronik (já také pokulhávám v programování a VŽDY mi tu s programem někdo poradil),
navrhni si to po elektrické stránce a hoď to sem. Určitě se to dá dokupy :-)
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

petan
Příspěvky: 358
Registrován: 23 črc 2017, 10:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: arduino zdroj

Příspěvek od petan » 15 dub 2018, 17:55

Na netu najdeš určitě mrtě zdrojů s Arduinem (mrkni na instructables). Určitě budeš potřebovat měřit výstupní proud a napětí a ovládat tranzistor, možná měřit teplotu chladiče apod...

Až budeš mít nějaký schéma, tak bude od čeho se odpíchnout...

jankop
Příspěvky: 1030
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: arduino zdroj

Příspěvek od jankop » 16 dub 2018, 13:30

Zdroj, na který odkazuješ, je velmi nešťastné řešení lineárního zdroje. Při tvé představě 0-30V/0-8A by se mařilo na výkonovém prvku až čtvrt kW výkonu. Je to naprostý nesmysl. Najdi si na eBay nějaký univerzální spínaný zdroj, často mají konektory pro řízení přes RS485 a můžeš si hrát s programem pro Arduino.
Do výroby zdroje 30V/8A by se mohl pustit jen velmi zkušený elektronik, protože spínané zdroje nejsou triviální záležitost, nebo naprostý laik, který netuší, co to obnáší.

K380
Příspěvky: 134
Registrován: 04 srp 2017, 12:43
Reputation: 0

Re: arduino zdroj

Příspěvek od K380 » 16 dub 2018, 14:37

Zadej si tuto adresu a najdeš tam kupu návodů na spínaný regulovatelný zdroj. Požadavek na až 8A asi nebude reálný ale dají se sehnat desky až na 10A a použít je místo těch 3-5-ti ampérových. Potom je bude třeba dobře chladit a také trafo musí z usměrňovačem dodat takový proud. Regulátory do 5A používám na vše kde potřebuji regulované napětí ke své spokojenosti.

http://www.instructables.com/howto/Power+supply/

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: arduino zdroj

Příspěvek od pavel1tu » 17 dub 2018, 15:20

Mám doma lineární zdroj 0-30V 0-6A

Řeším to trafem namotaným "na míru" a podle požadovaného napětí "připínám" vynutí trafa (asi po 8,5 voltech to vychází).
Vyhnu se při tom velkým tepelným ztrátám.

PS: příště do toho nejdu - spokojím se se "spínaným" zdrojem, stejně to musím chladit větrákem + to přepínání je vopruz, potřeba kvalitních a drahých součástek

Kamarád si staví podle tohoto ale nevím jak je daleko
Podobných návodů je na netu opravdu hodně.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

kuba724
Příspěvky: 3
Registrován: 14 dub 2018, 10:48
Reputation: 0

Re: arduino zdroj

Příspěvek od kuba724 » 17 dub 2018, 17:42

Aha.a mohu se zeptat mohl by si mi poslat nějaké schémata klidně i nějaké podklady pro výrobu desky chtěl bych si ten zdroj co máš ty postavit taky jak je tam to přepínání pomocí rele to jsem chtěl původně udelat:)špinavý zdroj nechci l.tak kdyby si byl tak hodný klidně i nějaké fotky toho zdroje.
Jestli můžeš tak mi to pošli na email kubacernohorsky@seznam.cz

Moc děkuji

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů