Modelová železnice - motor

Odpovědět
Nanos
Příspěvky: 1
Registrován: 17 kvě 2019, 09:39
Reputation: 0

Modelová železnice - motor

Příspěvek od Nanos » 17 kvě 2019, 09:46

Dobrý den,
ve škole jsem se minulý semestr poprvé v životě setkal s Arduinem a docela se mi zalíbilo.
Mým velkým koníčkem je modelová železnice TT. V součastné době mám rozbitou jednu mašinku a tak se ji chystám opravit. To bych chtěl zkusit právě pomocí Arduina. Jenže nastvává jedná zásadní otázka jaký mám použít motor? Pořebuji aby to utáhlo minimálně 400g na dvě nápravy. Na internetu jsem našel plno motorů s Arduinem, ale moc moudrý z toho nejsem.

Děkuji za reakce a případně se omlouvám za hloupou otázku.

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelová železnice - motor

Příspěvek od jankop » 17 kvě 2019, 10:14

Obecně bych použil motor, který v mašince byl. Jen mi není jasné, co od Arduina očekáváš. Existují systémy řízení kolejiště, je to však komplexnější záležitost. Na webu se o tom asi dost můžeš dočíst. V případě autonomního použití bych si dovedl představit maximálně tak plynulý rozjezd a automatické rozsvícení světel v tunelu. Jinak pomocí arduina a nějakého modulu H-můstku lze řídit i docela výkonné motory. Jednoduše řečeno, zvol motor, který bude výkonem pro tebe optimální. Teoreticky by to mohl být i stříďák :D Druhá věc je, že se ti Arduino do malé mašinky nemusí vejít a budeš muset vyrábět plošný spoj.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelová železnice - motor

Příspěvek od pavel1tu » 17 kvě 2019, 10:50

Nechápu použití Arduina přímo v mašince.

Chtělo by to sepsat co od toho konkrétně chceš .....
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti