Nákupy v zahraničí

Odpovědět
Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Nákupy v zahraničí

Příspěvek od Axamith » 06 čer 2018, 08:01

Doposud mi nákupy na Čínských e-shopech zajišťoval syn, ten se nyní osamostatnil a tato cesta je pro mě komplikovaná. Musím si tedy vyřešit vlastní způsob nákupů. Trochu jsem pročítal možnosti, platby kartou, PayPal. Platby přes PayPal na eBay dobrý, ale např. na Aliexpressu nejde.
Jaké máte zkušenosti, co se Vám osvědčilo?
Díky za rady (já platby nikdy moc neřešil, peníze jsem vydělal a zbytek mě nezajímal).

Uživatelský avatar
SkullKeep
Příspěvky: 290
Registrován: 23 srp 2017, 18:51
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupy v zahraničí

Příspěvek od SkullKeep » 06 čer 2018, 10:26

Na Aliexpresu nakupuju už cca 8 měsíců a platím kartou přes WEB. Zatím spokojenej akorát u mé banky mám daný limit na týden, který se mi po vyčerpání příští týden vždy obnoví. Samozřejmě mám strach o zneužití karty, ale zatím se mi nestalo, aby mi zmizely peníze bez mého vědomí. Jo a na ALiexpresu nebo jiných online zahraničních webech je nutné si dávat pozor na výši objednávky včetně poštovného. Viz Kdy se platí CLO z Číny – Aliexpress CLO a DPH ? to platí nejen pro čínu podle mne.
:twisted: :?: :arrow: :geek: P. Q. M.

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupy v zahraničí

Příspěvek od Axamith » 06 čer 2018, 10:39

Mám klasický účet a platební kartu (česká spořitelna). Co potřebuji, abych mohl dělat nákupy přes web/shopy?

Tento týden jsem někde narazil na článek, že EU plánuje zrušit výjimku na clo a DPH při nákupech z Číny.

Uživatelský avatar
SkullKeep
Příspěvky: 290
Registrován: 23 srp 2017, 18:51
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupy v zahraničí

Příspěvek od SkullKeep » 06 čer 2018, 10:44

No bud Speciální kartu pro platby na WEBu nebo povolení pro platby na WEBu pokud máte internetové bankovnictví. :!: Dobré je si hlídat pohyby na účtě kdy a kde jste platil :!: . Mám Airbank a tam mám kartu pro platby jak na WEBu tak v obchodě v jedné kartě.
:twisted: :?: :arrow: :geek: P. Q. M.

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 778
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Nákupy v zahraničí

Příspěvek od gilhad » 06 čer 2018, 12:06

Nakupoval jsem na Aliexpressu uz par stovek polozek a spokojenost.

Ale par polozek neprislo a par bylo poskozenych/neuplnych/jinych - dispute to vyresila a penize jsem dostal zpatky vzdycky

(dispute resi aliexpress, nikoli prodejci, clovek klikne na tlacitko, vyplni jednoduchy formular, kde uvede, co se mu nelibi a proc (zbozi neprislo, bylo poskozene ... ) jak si predstavuje reseni (cast penez zpet, vsechno zpet, znovu poslat ... ) a prida nejaky popis v anglictine, pokud se k tomu chce vyjadrit (asi jdou i jine jazyky, jako nemcina ... podle jazykove mutace, ja davam prednost anglictine) a pripadne prida fotky, kde je videt, co je spatne. Aliexpress pak rozhodne o zpusobu reseni (vetsinou vrati penize)

Aliexpress je v tomhle ohledu dost benevolentni a stavi se za zakaznika, nikoli prodejce. Ten formular je snadne vyplnit. Zakerne je, ze vracene penize se casto objevi v mesici, kdy clovek platil, nikoli kdy reklamoval (zpetne to nejak zrusi platbu ci co), takze to na prvni pohled neni videt, ze po uspesne reklamaci jste dostal na ucet penize s datem ctvrt roku starym ...


Taky se to da resit s prodejcem (prodejci doporucuji, aby se jim nehorsilo hodnoceni), ale to uz parkrat nevyslo, prodejce slibil poslat vadne zbozi s dalsim nakupem a neposlal a zase slibil, ze s dalsim nakupem ...

Ale celkove jsem vyrazne v plusu, takze par nepatrnych ztrat (v radu nizkych desitek korun) bohate pokryje rozdil mezi cenou tam a tady, kdy za cenu jednoho integrace jich tam koupim 10 i s postovnym zdarma.

(asi bych dokazal doresit vsechno, ale z pocatku jsem se az tak neorientoval a kdyz usetrim par stovek a zrtaim par korun, tak si sveho casu a namahy cenim vic ... a celkem verim, ze neslo o zlou vuli, ci snahu poskodit, ale problemy s trochu jinym pristupem (ono jak vyzijou z te nepatrne ceny fakt nechapu) a ze resi tisice zasilek denne, takze se proste sem/tam neco nepodari)

EU chce zrusit vyjimku na DPH a CLO za nepatrne polozky (cimz se to podrazi, ale cinani zase stavi sklady v evrope, tak to mozna nebude tak zle, ale uvidime, az to prijde ... zatim to tu jeste neni)

Problem je s polozkama nad 22EUR, ktere uvaznou na celnici, pak se musi platit DPH a pokud neni uvedene postovne (nebo je postovne zdarma), tak jeste navic nesmyslna castka za DPH z postovneho, ktere se urci podle ceske posty ci jine nesmyslne nadsazene sazby - takze u drazsich zasilek je lepsi volit variantu s postovnym, i kdyz clovek zaplati vic, neni to o tolik, o kolik by ho oholili za to vymyslene postovne pri doruceni zdarma.

rejze69
Příspěvky: 174
Registrován: 02 dub 2018, 18:56
Reputation: 0

Re: Nákupy v zahraničí

Příspěvek od rejze69 » 06 čer 2018, 14:59

Já jsem zkusil DX, kde maji na arduino spoustu věcí a dopravu zdarma. Na poprve spokojenost. Kupval jsem snímač tlaku kapaliny za necelých 300kč. Naproti tomu první nákup co jsem udělal z českého e-shopu mi stálo poštovné skoro totéž co zboží a ještě mi přišel nepřesný modul rtc. Stejně to berou u číňanů, takže kvalita je stejná jako když to od nich koupím sám.

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupy v zahraničí

Příspěvek od Axamith » 07 čer 2018, 11:24

Praxi s nákupem v zahraničí mám, jet to nešlo přes můj účet. A jsem konzervativní, nejraději mám hotovost v madraci :-)
Tak mě zajímaly možnosti plateb z účtu/karty/Paypal atd.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů