Rubrika --> Začiatočníci

Odpovědět
martinius96
Příspěvky: 345
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Rubrika --> Začiatočníci

Příspěvek od martinius96 » 23 led 2018, 19:04

Ahoj, mal by som návrh na zriadenie rubriky Začiatočníci, kde by bolo možné dať sketche pre začiatočníkov, napr. Zapojenie DS18B20, odosielanie dát do internetu cez Wiznet shield, server, pripojenie na HTTP/HTTPS stránku cez NodeMCU(ESP8266). Myslím si, žeby to pomohlo :) Bolo by to tak, že sa tam raz urobia témy, nahrá sa tam obsah a budú zamknuté.
Prehľad realizovaných projektov: https://arduino.php5.sk

petan
Příspěvky: 285
Registrován: 23 črc 2017, 10:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Rubrika --> Začiatočníci

Příspěvek od petan » 23 led 2018, 19:07

To mi přijde lepší takové téma založit v příslušné kategorii a "uzamknout" ho nahoře. Přecejenom, když budu hledat třeba "jak ovládat servo", tak bude logičtější, když to bude v kategorii motory, než různě na celým fóru. Stačí, že je tu kategorie "Pomoc s projekty" :D

ohruska
Příspěvky: 145
Registrován: 08 pro 2017, 20:56
Reputation: 0

Re: Rubrika --> Začiatočníci

Příspěvek od ohruska » 23 led 2018, 19:11

Ono je těch návodů na internetu dost.
Třeba i na českých stránkách.
http://navody.arduino-shop.cz/navody-k-produktum/

Axamith
Příspěvky: 253
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0

Re: Rubrika --> Začiatočníci

Příspěvek od Axamith » 24 led 2018, 06:30

Souhlasím, bylo by to opětovné omílání již mnohokrát řešených problémů. Toto je fórum, které má především řešit konkrétní problémy, není to tutorial.
Ale určitě není naškodu, když někdo narazí na zajímavé řešení ho sem vložit nebo nalinkovat.

Axamith
Příspěvky: 253
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0

Re: Rubrika --> Začiatočníci

Příspěvek od Axamith » 05 pro 2018, 15:52

Znovu opráším téma o začátečnících.
Poslední dobou jsem si všiml, že na fórum vtrhne začátečník, který nemá o elektrice, o Arduinu a jejich zákonitostech žádné nebo zcela minimální povědomí a hned se vrhne na poměrně složité projekty. Ty jsou většinou stažené na internetu. A ono to často (skoro vždy) nefunguje a teď moudří rádcové (neřadím se mezi ně) poraďte.
Pořád se počítám mezi cucáky, i když už o Arduinu něco vím, stále se učím. Při problému hledám řešení, pročítám spoustu textů, sežere to mnoho času. Když už nevím, zeptám se.
Nechci se nikoho dotknout, nechci znevažovat účel fóra, ale mám pocit, že začátečník by měl začít od začátku, blikáním LEDkou, pracovat se ser. monitorem, naučit se ovládat vstupy a výstupy ... A pak se teprve pouštět do složitějších a náročných projektů.
Toto není žádný návrh, ani kritika, jen úvaha a netýká se nikoho konkrétního.

petan
Příspěvky: 285
Registrován: 23 črc 2017, 10:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Rubrika --> Začiatočníci

Příspěvek od petan » 05 pro 2018, 17:58

Je to pravda, ale kdo by se zabýval učení step by step, když je jednodušší se zeptat na fóru... To je obraz dnešní doby. Stačí se kouknout do nějaké diskuze na Facebooku. Když pominu to, že by se dotyčný člověk mohl sám zamyslet ( :) ), tak místo aby zadal dotaz na Google, tak raději napíše dotaz. Oni lidi jsou už shnilý jenom hledat odpověď natož se něco sami učit.

Ono Arduino je sice jednoduchý, ale i tak je k tomu potřeba něco vědět. Myslím, že prostředků je k tomu hodně. Pominu-li celý internet, tak tu jsou dvě ČESKÝ knížky Průvodce světem Arduina a ty volty a jednočipy, nebo jak se to jmenuje. No, není jednodušší si něco stáhnout z netu, a když to nefunguje, tak to hodit na fórum? "Neumím programovat, neznám elektriku, jsem línej se učit a hledat, ale chci si naprogramovat jadernou elektrárnu".

Ono už přísloví "Chytrému napověz, hloupého kopni" mluví samo za sebe. Když už se tu řeší nějaký problém, tak je lepší to rozložit na jednotlivé části a ty správně zařadit do jednotlivých kategorií, které můžou někomu dalšímu pomoci a ne řešit něčí specialitu, kterou si tu nechá nakódovat a když to funguje, tak ani nepoděkuje.

Taky nemyslím nikoho konkrétního a berte to jako takovej výkřik do tmy :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host