Hledání spolehlivé Non-2.4G komunikace

Odpovědět
hozna
Příspěvky: 1
Registrován: 02 čer 2019, 22:35
Reputation: 0

Hledání spolehlivé Non-2.4G komunikace

Příspěvek od hozna » 02 čer 2019, 22:49

TL;DR Hledám spolehlivou ne2.4G komunikaci 30B * 20 za 1 s.
Zdravím, hledám pro Arduino nějaký stabilní komunikační systém, který by byl schopen fungovat na vzdálenost cca 200 metrů. Stabilním myslím to, abych měl jistotu, že mi spojení z ničeho nic nevypadne nebo se nepřeruší uprostřed odesílání, jako to dělají třeba moduly HC-12. Po několika pokusech a z důvodů zarušení v oblasti používání nepřipadá v úvahu nic na 2,4 GHz (WiFi, NRF, ESP, Bluetooth). Zprávy bych potřeboval posílat ideálně dvacetkrát za sekundu, jedna zpráva bude mít velikost do 30 bajtů. Potřebuji to mít obousměrné, ale zpět budu posílat maximálně 10bajtové zprávy od uživatele + případně nějaký ack.
Má někdo s něčím takovým zkušenosit? Co byste mi doporučili?
Nemusí to ani být žádný modul, klidně součástka z mouseru nebo něco, nemám problém si k tomu navrhnout desku.
Díky,
Hozna

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hledání spolehlivé Non-2.4G komunikace

Příspěvek od pavel1tu » 03 čer 2019, 07:40

Já používám nejvíce RFMxx (69 atd) moduly.

Ale 20x za s jsem netestoval a přijde mi to dost úchylné, bohužel jsem služebně mimo a pak na dovolené, takže to ani výhledově nejsem schopen vyzkoušet.

RFM moduly mám rád pro jejich vlastnosti:
- adresace přímo v modulu
- řízení výkonu vysílání
- řízení citlivosti příjmu
- HW kryptování (no spíše kodování)

Ale asi to nebude fungovat, 20x za s mi komunikuje moje RC vysílačka s modelem :-) a to nemám žádné ořezávátko, zpět se mi telemetrie vrací tak asi po 200ms (výška, rychlost stoupání/klesání), napětí článků baterie).
Problém bude že se dle mne tak rychle nestihnou přepínat z příjmu na vysílání, jedině sehnat něco co podporuje "duální" spojení, na 2 kanálech/podfrekvencích.

PS: já je používám v "paketovém" režimu, kdy tam nasypu data a modul je sám přenese včetně kontroly zda nekomunikuje někdo jiný, kryptování, CRC - mám zaručené že dorazí - což zvyšuje dost režii přenosu. Mají i nějaký "kontinuální" mód, ale asi jen jedním směrem - ten jsem nezkoumal.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů