PHP na NodeMCU serveru

zbysek
Site Admin
Příspěvky: 125
Registrován: 22 úno 2017, 15:18
Reputation: 0

Re: PHP na NodeMCU serveru

Příspěvek od zbysek » 10 črc 2020, 16:47

Když ale přepíšu PHP do C++, tak už to pak není PHP. I když v C++ implementuji stejnou funkcionalitu.
Nebo tím myslíte psaní PHP extensions v C++? Pak ale stejně potřebuji to PHP, které s extensions bude pracovat.

Možná to myslíte tak, že vezmete jenom ony extensions v C++ a ty použijete v C++ kódu bez přítomnosti PHP. Potom by to samozřejmě jít mělo.
Já jsem ale původní dotaz pochopil tak, že je cílem vzít PHP soubor a rozběhnout ho na NodeMCU. Což podle mě možné bez dalších úprav není.
PHP je možné předkompilovat do byte kódu, který je pak interpretován virtuálním strojem.
Tento stroj ale podle mě pro NodeMCU nebyl implementován.
Stejně tak nebyl implementován interpret PHP pro NodeMCU, na rozdíl třeba od JS a MicroPythonu.

(P.S. Já jsem admin a o "pravidlech" jsem v upozornění nepsal. Jen jsem Vám napsal, že by bylo dobré odpovědi trochu rozvést, než jen tvrdit, že "se tomu musí rozumět do hloubky".)

Uživatelský avatar
KiLLA
Příspěvky: 29
Registrován: 23 čer 2020, 00:47
Reputation: 0

Re: PHP na NodeMCU serveru

Příspěvek od KiLLA » 10 črc 2020, 17:40

toto html s php interpreter přeloží...

Kód: Vybrat vše

<!DOCTYPE html>
<html>
    <head>
        <title>PHP!</title>
    </head>
    <body>
        <p><?php echo "Hello world!"; ?></p>
    </body>
</html>
a klientovi pošle...

Kód: Vybrat vše

<!DOCTYPE html>
<html>
    <head>
        <title>PHP!</title>
    </head>
    <body>
        <p>Hello world!</p>
    </body>
</html>
..je potřeba si uvědomit, že plnohodnotný php na esp8266 nepojede, ale přepsat funkce tak, aby odpovídaly požadovanýmu výstupu..
jinak to nejde, živý věci doporučuju do html jako rámec -> soubor - texťák, na který si webka(klient) sáhne, nejlíp se to udržuje..

bonus -> pro vkládání html a jinýho kódu do arduino ide doporučuju toto:

Kód: Vybrat vše

const char* file_txt = R"foo(
<!DOCTYPE html>
<html>
    <head>
        <title>PHP!</title>
    </head>
    <body>
        <p>Hello world!</p>
    </body>
</html>
)foo";
kód se nemusí nikjak dělit a napráská se tam i s veškrýma special znakama...
styl

Kód: Vybrat vše

String message = "File Not Found\n\n";
  message += "URI: ";
je o ničem..

..vše záleží od velikosti projektu..

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1152
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: PHP na NodeMCU serveru

Příspěvek od kiRRow » 10 črc 2020, 18:10

V dnešní době ? Čas je k nezaplacení. Fakt tam raději vrznu to rPi, než se hodiny, dny až týdny mordovat s tím aby to vypadalo, že mi tam běží php. Protože ve skutečnosti tam nikdy nepoběží.

Běží mi takhle jedno rPi pod stolem, kamera co umí přečíst SPZ na něj přes FTP ukládá fotky vozidel a zároveň tam běží HTTP server .. php mysql a uživatel si to může libovolně prohlížet ... na 16gb kartě v tom rPi máme 3roky záznamu kdo kdy kam jel ... restartovat jsem to musel 2x zatím.

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: PHP na NodeMCU serveru

Příspěvek od KamilV » 11 črc 2020, 19:19

KiLLA píše:
10 črc 2020, 17:40
..je potřeba si uvědomit, že plnohodnotný php na esp8266 nepojede
Myslím, že my si to tady všichni moc dobře uvědomujeme, to Ty tu tvrdíš "opak".
Promiň, ale to že si uděláš vyhodnocení echo "Hello world" opravdu u mne není, že si zprovoznil PHP na NodeMCU se znalostí do hloubky.
Ba naopak, se znalostí do hloubky bych tam chtěl mít PHP soubor v OOP, s datovými typy, s PDO do DB, s url wrappery.

Na RPi to tazatel rozběhá do hodinky. Za jak dlouho to rozběháš Ty pomocí svých ekvivalentních přepisů?
A pokud by šlo jen o takové primitivní php, k čemu by to bylo dobré? Jaký přínos by byl cpát tam php, které si jakože zinterpretuju, když si totéž mohu udělat napřímo 10x snadněji?

Uživatelský avatar
KiLLA
Příspěvky: 29
Registrován: 23 čer 2020, 00:47
Reputation: 0

Re: PHP na NodeMCU serveru

Příspěvek od KiLLA » 11 črc 2020, 21:25

Fakt tam raději vrznu to rPi, než se hodiny, dny až týdny mordovat s tím aby to vypadalo, že mi tam běží php.
..no záleží na tom, pokud jde o výsledek, nebo o běh php.. 8-) ..ale třeba výše popsaný nasazení je 100% práce pro rpi.. nahradit funkcionalitu podobnou NVR malinký esp8266 nedá, jakkoli by to bylo jednoduchý, tak datový přenosy obrázků pro víc klientů by byly pomalý.. :ugeek:
Myslím, že my si to tady všichni moc dobře uvědomujeme, to Ty tu tvrdíš "opak".
ne, netvrdim, ale koukám, že sem to napsal moc složitě :lol:
Ba naopak, se znalostí do hloubky bych tam chtěl mít PHP soubor v OOP, s datovými typy, s PDO do DB, s url wrappery.
ne, právě, že se znalostí, člověk použije náležitou technologii, a nebude si vymýšlet nesmysle, pro nasazení php je potřeba splnit základní požadavky.. např. na oprační systém! https://www.php.net/manual/en/install.php.. s trabantem taky nikdo netahá návěs pro tirák, i když to má kola taky.. :lol:
Na RPi to tazatel rozběhá do hodinky. Za jak dlouho to rozběháš Ty pomocí svých ekvivalentních přepisů?
..než se na to doptá, třeba už by to měl přepsaný, pokud je to něco jednoduchýho, pořád ještě nevíme o co by šlo..
portovat se dá tak nějak cokoliv, vše je otázka času / peněz 8-) nepřišel sem závodit, ale poradit, a zde s patřičnou nadsázkou :lol:

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: PHP na NodeMCU serveru

Příspěvek od KamilV » 11 črc 2020, 21:38

Jaká je tedy ta výhoda psát pseudointerpret na konkrétní jeden php soubor? Výhodu php souboru bych viděl v tom, že ho lze snadno vyměnit / upgradovat za jiný. Pak ale interpret musí být kompletní / obecný.
Nevidím důvod mít někde jako mezikrok php soubor, který natvrdo interpretuju...

P.S. jo, chudák tazatel, který není v problematice zorientovaný, jistě ocenil, že se mu tou nadsázkou zamotala hlava.

Uživatelský avatar
KiLLA
Příspěvky: 29
Registrován: 23 čer 2020, 00:47
Reputation: 0

Re: PHP na NodeMCU serveru

Příspěvek od KiLLA » 14 črc 2020, 00:29

výhoda je ta, že pokud si usmyslím něco provozovat na něčem, a portuju kód, jež k tomu výsledku je potřeba, tak že to potom funguje :idea: :lol:
..ale pokud by to stálo moc úsilí(učit se, psát), většina lidí to buď vzdá, nebo použije vhodnější nástroj :mrgreen:
ps: ha, ha. ;)

Batata
Příspěvky: 38
Registrován: 05 kvě 2020, 08:14
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: PHP na NodeMCU serveru

Příspěvek od Batata » 04 úno 2021, 14:41

Myslím že to udělám tak, že NodeMCU vždycky požádá nějakou webhostingovou stránku o interpretaci PHP kódu.

Batata
Příspěvky: 38
Registrován: 05 kvě 2020, 08:14
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: PHP na NodeMCU serveru

Příspěvek od Batata » 04 úno 2021, 14:43

Ještě mně zajímá, jestli se to nedá udělat s Arduinem Due a Ethernet Shieldem.

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: PHP na NodeMCU serveru

Příspěvek od KamilV » 04 úno 2021, 15:26

Nedá. Problém je stále týž.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů