Snímání přiblížení

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
Xardas
Příspěvky: 1
Registrován: 06 lis 2018, 13:23
Reputation: 0

Snímání přiblížení

Příspěvek od Xardas » 06 lis 2018, 16:28

Ahoj,

mám možná trošku zvláštní prosbu o pomoc. Na airsoftovo-larpovou akci se snažím postavit něco jako dozimetr pro hledání nebo naopak vyhnutí se ,,kontaminovaným" oblastem.

Systém by se měl skládat z vysílače a přijímače. Vysílač bychom umístili někam do terénu a kdokoli s přijímačem kdo by se k němu dostal na nějakou vzdálenost by začal přijímat signál a čím blíž by byl tím silněji by přijímač signalizoval (např. LED pásek, pípání nebo něco takového, do budoucna možná i další funkce). Ale bohužel nejsem schopný přijít na to co použít jako přijímač a vysílač? Nepotřebuji nějak velkou přesnost a maximální dosah stačí napříkald 10-15 metrů. Vysílač bude vždy jen jeden, přijímačů několik.

Cokoli co potřebuje přímou viditelnost mezi vysílačem a přijímačem moc dobře využít nejde, protože vysílač bude umístěn někde v lese, takže spousta stromů atd. okolo. Stejně tak bych se rád vyhnul použití GPS z důvodu možného využití v budovách.

Snažil jsem se najít nějaké návody na internetu a bohužel se mi nic moc konkrétního nepovedlo najít. Jeden teoretický způsob co jsem našel je RF vysílač a přijímač s tím, že na přijímači udělat nějakým způsobem měření síly signálu, ale nejsem si úplně jistý jak dobře by něco takového fungovalo a bylo to náchylné například na rušení PMR vysílačkama.

Budu rád za jakoukoli pomoc a rady. :)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host