Domácí alarm + chytrá domácnost

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Domácí alarm + chytrá domácnost

Příspěvek od pavel1tu » 23 úno 2018, 17:29

Pete357 píše:
22 úno 2018, 18:35

Zdravim
Ako ste pokrocil?

Displej by som riesil obycajnym tabletom, a web na vlastnom webserveri. V tomto pripade by som ale nevymyslal vymyslene ale siel by som cestou kontrolera, k dispozicii je ich vela free - spominal ste OpenHab, ja konkretne pouzivam Domoticz, pride mi uzivatelsky jednoduchsi.
Kontroler moze bezat na roznych platformach, spominal ste NAS, aky mate NAS? mne bezi Domoticz na Synology Diskstation, rovnako dobre bezi aj na RPi. Tieto kontrolery poskytuju vsetko potrebne na zobrazovanie a uchovavanie dat zo senzorov a cidiel, alebo ovladanie zariadeni, takze nevidim moc vyznam v programovani vlastneho prostredia.

Pete357
Děkuji,
- mám centrálku, která komunikuje s ostatními moduly - zatím vstupní modul s VYP/ZAP alarmu a 2 moduly z místností, posílají se po 485 teploty, stav čidel alarmu atd.
- displej mám jen ten "písmenkový" 4x20 znaků myslím u vstupního modulu
- data ukládám na NAS momentálně stařičké Synology, ale plánuji nadupaný QNAP, kdo nemá zkoušel RBPi, ale to je sračka - kupujeme nějaký OrangePi za 15EUR který je s H5 procesorem - běží na tom server od Debianu - super věc měrem cena/výkon
- je to ALARM - nehrozí žádná možnost ovládání z nějakých free web serverů, i monitoring lidem dáváme pod heslované stránky
- ještě mám modul s měřením teplot (z venku, ze skleníku atd.) na 433MHz

Ten nápad s levným tableem mne již napadl a asi to bude nej řešení, u centrálky a u vstupo dám jen ty 4x20 displeje aby při výpadku WiFi byla možnost ovládání. Vyvíjíme to za chodu, dos nám hážou kacky pod nohy číňani - teď mi poslali 8ks GSM modulů SIM900A, já objednával SIM900 mini modem - ty 900A se nám nepřipojují, máme podezření že jsou JEN pro asijský trh....
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů