web formulář > eeprom

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
z0han
Příspěvky: 5
Registrován: 29 srp 2018, 00:06
Reputation: 0

web formulář > eeprom

Příspěvek od z0han » 29 srp 2018, 00:26

Ahoj všem,

můžete mě, prosím, někdo nasměrovat (pokud možno co nejvíc polopatě :) ), jak uložit větší počet (0-20ks) různě dlouhých stringů do EEPROM paměti pomocí webových formulářů běžících na wemos d1 mini?

Představuji si to jako jedno textové pole se submit tlačítkem, které by obsah vyplněného textboxu po kliknutí na tlačítko zapsalo do EEPROM..
Ideálně tak, aby se na webové stránce následně vypsal seznam aktuálně uložených stringů a kliknutím by je opět bylo možné vymazat.

Mám za sebou několik menších, jednodušších projektů, ale jsem zatím jen tzv. lepič kódů a zatím jsem vše, co jsem potřeboval poslepoval
Na tento úkol ale asi už nemám dostatek lepidla :|

lukinool
Příspěvky: 17
Registrován: 11 črc 2018, 11:53
Reputation: 0

Re: web formulář > eeprom

Příspěvek od lukinool » 29 srp 2018, 10:06

A, odeslání z formu ti nikam nic nezapíše, pouze odešle dotaz na server(arduino, nodemcu)
B, jak zpracovat takovýto dotaz např.zde(jsou samozřejmě i další možnosti):
https://techtutorialsx.com/2016/10/22/e ... arameters/
C, pro uložení stringů do EEPROM je nutno:
1, ukládat stringy od zvolených výchozích adres jako jednotlivé bajty(0-255) reprezentující jednotlivé znaky ukládaného řetězce
2, na jiné místo EEPROM ukládat jejich délky
3, zajistit, aby se ti při zápisu vzájemně nepřepisovali(to se dá i omezením délky zadaného řetězce přímo v HTML formu)

D, pro čtení:
1, načítat z výchozích adres počet znaků dle uložené délky toho kterého řetězce do vlastního řetězce(ů)

Počet zapsaných řetězců je tedy limitován pouze velikostí a rozdělením EEPROM.

L.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů