UNI modul s RFM69xx pro cokoliv

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

UNI modul s RFM69xx pro cokoliv

Příspěvek od pavel1tu » 16 kvě 2019, 18:01

Prosím koukněte po HW stránce na tento projekt, SW zatím neřeším, něco mám, ale bude se dolaďovat spotřeba a pročištění kodu.

Již dlouho se trápím s modulem který by měl umět minimálně toto:
- napájení 2xAAA s co nejdelší výdrží
- rozhraní pro senzory I2C + OneWire
- měření napětí baterie
- měření analogu - co nejpřesnější (proto zde plánuji i ref.napětí) - možná zruším/je volitelné
- odeslání pomocí RFM69xx
- daná max. velikost PCB

Toto je prototyp a již má/nemá:
- dioda na napájení asi nebude, první U1 jsem měl co neuměly by-pass, a napětí 2ks AAA bylo na hranici co snese při výstupním napětí 3,3V
- zdroj z AAA na 3,3V pro ATmegu (s tím se trápím, nefunguje, nevím jestli jsou součástky vhodné), teď jsem nově posunul C1 a C2 co nejblíže k U2) tak uvidím + nová větší L1
- zdroj refU je volitelný a ještě ho předělám na napájení z PINu ATmegy - až vyzkouším že to funguje
- zatím není nakreslen a vyveden měřící vstup pro analogovou hodnotu (napětí), bude mít i neosazený odporový dělič, aby si každý mohl přizpůsobit jak potřebuje
- měření Ubat
- vyvedené RX/TX - I2C - 1W
-na PCBD plánuji místo na elektrolyt.kondenzátor, kdyby byl problém se špičkami odběru nějakých komponentů

Konečná verze bude mít některé konektory micro-JST.

Další podverze budou s BT nebo WiFI (volitelně) + dobíjecí baterie a možnost připojení solárního panelu

Schema PDF
Projekt KICAD

Zatím jsem netestoval věci kolem ATmegy - na to dojde až na konec.
Prosím pokud Vás napadne vylepšení co by se tam ale vešlo, nebo pokud vidíte nějakou botu - napište, moc děkuji, překresloval jsem to z EAGLE a ne vše znovu vyzkoušel a zkontroloval.

Je to můj první projekt, kdy nevyužívám žádné hotové PCB z číny které jen "poslepuji", je pro mne referenční, zda má cenu se pustit touto cestou - je to časově náročné, finančně náročné, ale zábavnější a výsledný výrobek by mohl být i pěkný ....

Nemám nic proti tomu, pokud kdokoliv využije projekt, rozšíří jej dle svých potřeb, ani nevyžaduji uvádění mého autorství - jen bych uvítal nabídnutí projektu mé osobě - pro čerpání zkušeností - každý má jiný pohled na daný projekt.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Uživatelský avatar
SkullKeep
Příspěvky: 290
Registrován: 23 srp 2017, 18:51
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: UNI modul s RFM69xx pro cokoliv

Příspěvek od SkullKeep » 16 kvě 2019, 21:56

S tím napájením řeším momentálně něco podobného. Mám napájení a článek s nabíječkou a StepUp na 5V.
Obrázek
Mělo by to bý blbuvzdorné a dávat až 1A na výstupu a účinnot okolo 80-90% teoreticky podle datasheetu. Jo vše bude SMD a oboustraný PCB.
:twisted: :?: :arrow: :geek: P. Q. M.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů