arduino uno inteligentny sklenik

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
luky
Příspěvky: 1
Registrován: 06 lis 2019, 21:32
Reputation: 0

arduino uno inteligentny sklenik

Příspěvek od luky » 06 lis 2019, 21:48

Dobry den chcel by som si vytvorit svoj vlastny inteligentny sklenik pomocou arduina. Sklenik by mal obsahovat senzor na vlhkost a teplotu, mal by mat cerpadlo na vodu, osvetlenie a nejake otvaranie okna pomocou servo motora. Slnecne senzory ktore by dobijali baterku a napojene cez ethernetovy shield na pocitacovu siet. Prosim vas vedel by mi s tym niekto pomoct pripadne nejake rady ako zacat kedze som pokrocily zaciatocnik :D za rady dakujem

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: arduino uno inteligentny sklenik

Příspěvek od KamilV » 07 lis 2019, 08:00

Pomoct potřebuješ s čím? Nastínil jsi tady asi 6 problematik, která z nich Ti nejde? Co přesně v ní nejde?

Rada jak začít? Rozvahou. Nakresli si, co a jak chceš mít zapojené. Pohledej jednotlivé díly, často k nim najdeš, že je rovnou lepší vyměnit je za o trochu dražší.
Každou součástku si pak otestuj na nepájivém poli a zkus si k ní napsat testovací kód, aby ses s ní naučil pracovat. Pak teprve vše spoj dohromady.

Otevírání oken ve skleníku jsem tady před časem také řešil, servo to moc neutáhne, někdo mi tu nabídl elegantní variantu bez elektroniky:
http://www.skleniky-dvorak.cz/obecne-in ... p-j/typ-o1

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: arduino uno inteligentny sklenik

Příspěvek od pavel1tu » 07 lis 2019, 08:21

Nejlepší bude najít si něco na internetu, zrovna řízení skleníků je dost.

Za mne - větrání jsem opustil nějaké servo a dal tam píst s roztažnou kapalinou
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů