webserver

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
Grischnackh
Příspěvky: 10
Registrován: 17 led 2019, 16:45
Reputation: 0

webserver

Příspěvek od Grischnackh » 07 lis 2023, 16:32

Chtěl bych si postavit RGB světlo na dva 18650 akumulátory.Jako zdroj světla chci použít čtverec 8x8 neopixel, řídím jej přes Wemos D1 mini. na internetu jsem našel spoustu podobných projektů ale nevím ze které strany se chytnout programování.Ten čtverec bych chtěl ovládat přes webserver, pokud možno aby na serveru běžel i ntp klient a ještě chci použít modul voltmetru, který mi bude sledovat aktuální napětí akumulátorů (zapojených paralelně). Na webserveru bych chtěl měnit jas, barvu popřípadě efekty s tím že nemohu nikde se dopátrat efektu, který aplikace Wled nazývá jako Segment, to je rozsvěcení jednotlivých led ve čtverci.již zmiňovaný Wled mi běžel na ESP 01s tak maximálně tři dny a po přeinstalování ani ťuk..

Pablo74
Příspěvky: 48
Registrován: 03 lis 2019, 17:00
Reputation: 0

Re: webserver

Příspěvek od Pablo74 » 03 pro 2023, 09:53

To je moc problémů najednou. Rozděl projekt na dílčí části a řeš to postupně. Z tvýho popisu jsem nepoznal, kde přesně vidíš problém; co máš funkční a co ne.

Takhle (ne)položenýmu dotazu se těžko odpovídá.

martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: webserver

Příspěvek od martinius96 » 03 pro 2023, 15:31

ESP8266 má iba 1V analógový pin na ktorom je delič umožňujúci pripojiť tu 3V3 max.
Tá rozlišovacia možnosť pre napätie batérie bude fakt mizerná.
Radšej nejaký externý ADC na I2C zbernicu.

Webserver si urobíš ľahko. Potom je to už len o naprogramovaní frontendu, či formulára cez ktorý to chceš ovládať.

Uživatelský avatar
Caster
Příspěvky: 385
Registrován: 11 zář 2019, 09:02
Reputation: 0

Re: webserver

Příspěvek od Caster » 04 pro 2023, 00:19

Na kontrolu napětí baterie stačí odporový dělič. Pro vstupní napětí max. 4,5 V a výstup 1,0 V za podmínky proudu děličem 1 mA pak R1 = 4k5 a R2 = 1k (viz řešení dvou rovnic o dvou neznámých R1 (x) a R2 (y) na wolframalpha.com 8-) . ADC vstup se připojí na spodní odpor R2.

Pokud by jsi chtěl, aby odporový dělič trvale nezatěžoval baterii, lze použít výkonový FET spínač např. SLG59M1730C (1A), který sepne (GPIO pinem MCU) odporový dělič na baterii jen po dobu ADC měření.

Většina MCU počítá na vstupu ADC se vstupní impedancí 10k a méně (jinak by bylo nutné přidat k R2 kondenzátor (Sample/Hold), který udrží napětí po dobu odečtu napětí ADC). V našem případě viz výše je R2 1k a kondenzátor není nutno přidat ;) .

P.S. Pro R2 = 10k (doporučená max. hodnota pro ADC vstup) je R1 = 35k a proud děličem 100 µA (viz wolframalpha.com)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Diego a 51 hostů