RFID stopky s Nrf24l01

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

RFID stopky s Nrf24l01

Příspěvek od martinius96 » 06 bře 2018, 15:36

Ahoj, budem robiť podobný projekt tomu, ktorý som uverejnil tu na fóre s RFID stopkami.
Bude ale využívať dve Arduina, 2 displeje, všetky komponenty dvojmo + pribudnú NRf24l01 moduly pre prenos aktuálneho stavu tímu na každom z bodov.
Tímu budú proti sebe hrať Caputure the point, kedy existujú 2 body, ktoré sa obsadzujú.
Čas sa bude rátať až pri obsadení oboch bodov jedným tímom. Chcel by som odosielať stav z jedného do druhého Arduina a z druhého do prvého. Ak sa budú dáta zhodovať, bude sa počítať čas pri oboch Arduinách.

Samostatne nikdy. Ako to urobiť čo s najväčšou presnosťou, aby bol ten čas totožný i pri jednom i pri druhom Arduine? Myslím si, že časom tam príde k posunu sekúnd a pri niekoľko hodinovom počítaní možno aj k minútovému posunu.
Niekto znalý s Nrf modulmi? Chcem pri nich obojsmernú komunikáciu. Chcel by som posielať stavy pre každý tím, a ak sa bude zhodovať tím na jednom i druhom bode, začne sa počítať čas, ale ide mi o to, aby bol totožný, či má cenu posielať i hodnotu sekúnd, minút, hodín, aby mi to program nebrzdilo a najmä to počítanie. Čísla kariet (adresy) budem mať uložené v oboch Arduino kódoch.
Ak má niekto lepší nápad ako to zrealizovať, sem s ním.
Ďakujem za odpovede.

ohruska
Příspěvky: 235
Registrován: 08 pro 2017, 20:56
Reputation: 0

Re: RFID stopky s Nrf24l01

Příspěvek od ohruska » 08 bře 2018, 21:13

Zdravím.
Ještě jsem to nezkoušel. Ale mělo by to fungovat, když by se zapojily na každé arduino dvě jednotky NRF24L01. Jedno jako vysílač a druhé jako přijímač, s využitím dvou přenosových kanálů.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů