Arduino rally tripmaster-nedělá co bych chtěl

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
Tomas2
Příspěvky: 4
Registrován: 11 bře 2018, 19:01
Reputation: 0

Arduino rally tripmaster-nedělá co bych chtěl

Příspěvek od Tomas2 » 11 bře 2018, 19:16

Ahojte,

obracím se na vás s prosbou o pomoc. Na internetu je návod na kompletaci amatérského tripmasteru pro rally závody http://motoride.sk/c/7917/navigacna-tec ... aster.html .Dle návodu jsem koupil všechny součástky, pozapojoval podle schéma, nahrál program do arduina, ale nefunguje to. Program posílám v příloze. Je tu prosím někdo, kdo by dokázal říct, co je kde špatně a co kde udělat jinak? S programováním nemám absolutně žádnou zkušenost. Četl jsem knížku o programování arduina, ale nejsem schopen to dát dohromady. Arduino mám Nano V3.0 ATmega328P CH340G.

Prozatím děkuji
XL-TRIPMASTER.ino
(8.77 KiB) Staženo 144 x

petan
Příspěvky: 358
Registrován: 23 črc 2017, 10:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino rally tripmaster-nedělá co bych chtěl

Příspěvek od petan » 11 bře 2018, 19:27

A co ti to dělá, resp. nedělá?
Už to tady jednou někdo řešil: https://arduino-forum.cz/viewtopic.php?f=37&t=525

Tomas2
Příspěvky: 4
Registrován: 11 bře 2018, 19:01
Reputation: 0

Re: Arduino rally tripmaster-nedělá co bych chtěl

Příspěvek od Tomas2 » 11 bře 2018, 19:32

Tento odkaz jsem našel, ale bohužel se řešila pouze změna displeje. Můj tripmaster nedělá právě nic. Jakmile připojím napájení, displej se rozsvítí a zobrazí se část číslic. U některé číslice se zobrazí jen horní polovina, u další zase spodní povolina. Na nic to nereaguje, pouze svítí displej.

petan
Příspěvky: 358
Registrován: 23 črc 2017, 10:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino rally tripmaster-nedělá co bych chtěl

Příspěvek od petan » 11 bře 2018, 22:01

Tak jako co si budem povídat... Takhle na dálku se s tím asi nic moc udělat nedá. Věšteckou kouli mám momentálně v opravně.

Doporučoval bych překontrolovat zapojení. Pokud to bude OK, tak bych zkusil rozchodit program po částech. Nestudoval jsem to, takže nevím co to přesně má dělat. Ale zkusit rozchodit třeba displej samostatně by nebylo od věci. Třeba je poškozenej. Minule se mi to stalo s RTC. Dva nový kusy (od stejnýho prodejce) a ani jeden nefungoval.

JOeAim
Příspěvky: 3
Registrován: 12 úno 2018, 20:16
Reputation: 0

Re: Arduino rally tripmaster-nedělá co bych chtěl

Příspěvek od JOeAim » 20 bře 2018, 20:42

Tomas2 píše:
11 bře 2018, 19:32
Tento odkaz jsem našel, ale bohužel se řešila pouze změna displeje. Můj tripmaster nedělá právě nic. Jakmile připojím napájení, displej se rozsvítí a zobrazí se část číslic. U některé číslice se zobrazí jen horní polovina, u další zase spodní povolina. Na nic to nereaguje, pouze svítí displej.
Tu zmenu displeje jsem resil ja a nakonec vyresil. Ted to funguje jak ma. Kod je teda urcite prasackej, ale jde to. No a k tvemu problemu, taky bych tipoval vadnej displej. S tim puvodnim se me taky zobrazovala jen pulka cislic a jeste k tomu dost nesmyslne. Je fakt, ze to na stisk tlacitek reagovalo, ikdyz spatne. Pri kompilaci to sice vyhodilo nejakou chybku v tehle casti: const char num[]={0xEB,0x60,0xC7,0xE5,0x6C,0xAD,0xAF,0xE0,0xEF,0xED}; ale na te strance (motoride.sk)si nikdo nestezoval. Takze nejspis ten displej. Zase je to dosta nahoda, tolik vadnej displeju :-)

michal5u
Příspěvky: 1
Registrován: 17 kvě 2018, 11:36
Reputation: 0

Re: Arduino rally tripmaster-nedělá co bych chtěl

Příspěvek od michal5u » 17 kvě 2018, 11:47

Čau, byl by někdo schopný upravit zobrazovací část pro displej s driverem AY0438? Hardware mám hotovej, displej si myslím super, ale na to programování jsem levej :( Myslím, že i na nějaké odměně by jsme se domluvili :)

Ideálně s knihovnou nebo aspoň podle zapojení od 'supercrab' z githubu - https://github.com/supercrab/arduino-seven-segment

Díky za pomoc.

bcsedlon
Příspěvky: 20
Registrován: 17 led 2019, 13:40
Reputation: 0

Re: Arduino rally tripmaster-nedělá co bych chtěl

Příspěvek od bcsedlon » 17 led 2019, 13:50

Zdravim, s tripmastrem muzu pomoc, ozvete se na bcsedlon@gmail.com

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů