Terárium pro leguána

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
sprajtek
Příspěvky: 1
Registrován: 05 kvě 2018, 15:44
Reputation: 0

Terárium pro leguána

Příspěvek od sprajtek » 05 kvě 2018, 15:50

Dobrý den,

aktuálně si stavím nové terárium pro leguána a napadlo mi udělat chytrou krabičku :)

Rád bych arduino používal k automatickému rozsvěcování žárovek podle toho jak vychází a zapadá slunce, dále bych rád pomocí arduina ovládal rosič (ostřikovač z auta), měřil teplotu a vlkost na různých místech v teráriu a v neposlední řadě připojil k arduinu kameru, kterou bych mohl přes internet sledovat.

Jsem neznalý ve světě arduina a tak se obracím s prosbou o rady na Vás, zde na fóru. Budu pravděpodobně potřebovat tyto věci. Arduino, nějaký ethernet modul, relé s minimálně 4 spínači, 2 teplotní čidla a 1 vlhkostní, LCD display na kterém budou všechny informace, 1 tlačítko na rosení a to by asi teoreticky mělo být všechno.

Co myslíte? :) Děkuji za každou radu / nápad ;)
Přikládám fotku v leguána ve starém teráriu pro představu
Přílohy
django.jpg

rejze69
Příspěvky: 174
Registrován: 02 dub 2018, 18:56
Reputation: 0

Re: Terárium pro leguána

Příspěvek od rejze69 » 06 kvě 2018, 14:43

Ahoj. Pouhá rada stačit nebude. Jistý je, že to s arduinem realizovat půjde snad i s tou kamerou,ale je potřeba napsat program. Takže jsou dvě možnosti. Buď si tu na fóru v sekci práce oslovíš zkušeného, který to napíše. Lepší možnost ale je objednat arduino a pár věcí pro jednoduchý projekt.
Třeba tohle. http://www.instructables.com/id/Soil-Moisture-Sensor
Začneš si s tím hrát a zkusíš to vylepšit.
Třeba takhle. https://www.arduino-forum.cz/viewtopic. ... 3281#p3281
Když tomu věnuješ 2h denně, tak za týden budeš hotov a budeš mít slušný základ abys postupně poskládal to co potřebuješ pro terárium. Pak už se můžeš obracet sem pro rady, neb se budeš ptát na konkrétní problémy a jsou tu zkušení , kteří umí dobře poradit.
Před pár týdny jsem byl též arduina neznalý. Ne že bych teď už znalý byl, ale jsem si jist, že svůj projekt dokážu napsat a navíc pak budu aspoň trochu znalý. A to se hodí, ne?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: luger a 16 hostů