Auto dohladovy system ?

Odpovědět
Uživatelský avatar
worm6666
Příspěvky: 2
Registrován: 08 říj 2018, 20:25
Reputation: 0

Auto dohladovy system ?

Příspěvek od worm6666 » 08 říj 2018, 21:12

zdravim vsetkych.

rozmyslam nad vhodnou platformou pre stavbu dohladoveho systemu pre automobily. nieco ako nonstop video rekorder, ktory bude zaznamenavat dianie okolo auta pocas nepritomnosti. malo by to byt viacero malinkych kamier umiestnenych tak, aby neboli moc napadne.

hlavnym problemom bude napajanie pocas dlhsej necinnosti motora ako zdroja dobijania baterie = v noci, cez vikend a podobne.

nasiel som niekde porovnanie arduino vs raspberry - arduino jasne vitazi - ale zase ci dokaze utiahnut kameru aj so zaznamom na medium alebo server ?

predstava by bola asi o 4 kamerach (kazda s vlastnym arduinom) - zdroj napajania by bola bateria do UPS (12V/7Ah) + nejaky step-down dc/dc converter - spolu s napajacim modulom v pripade jazdy auta - arduina by mali micro-sdhc karty ako storage na data + wifi modul pre transfer dat von bez nutnosti vyberat karty.

idealne by bolo, ak by mal clovek v garazi wifi (alebo akukolvek wifi verejnu), a auto by posielalo video-data niekam na server, ak by bol dostupny, ak nie, davali by sa data na pamatove karty (napriklad pri parkovani dalej od garaze alebo miesta bez wifi).

taktiez by sa dalo povedat (zapnut/vypnut), ci maju kamery bezat aj pocas jazdy, alebo len pri parkovani - klasicke (za/vy)pinace alebo web rozhranie - to uz je jedno vymysliet sa da cokolvek :geek:

jasne ze by sa spravilo aj nejake sikovne web rozhranie na konfiguraciu a ovladanie (on/off/wifi connect) pripadne by si clovek mohol povedat ci chce live stream na tube alebo cosi take... alebo nejaka appka pre mobil...

A teraz tie otazky:
- vedel by niekto posudit vhodnost riesenia ?
- vedel by niekto poradit pri zakladani startupu ?
- vedel by niekto posudit, ci to vobec je vhodne ako startup ?
- vedel by niekto posudit (alebo aspom odhadnut) legislativnu stranku ? (nahravanie okolia auta pre ucely oznamenia pre policiu a/alebo poistovnu)
- vedel by niekto posudit moznost nocnych nahravok v kontexte s umiestnenim na auto ? (alebo je to jedno sak svetelneho smogu je dost?)
- musim na to prist aj ked nespim celu noc :geek:

cz_marek
Příspěvky: 104
Registrován: 31 led 2018, 09:01
Reputation: 0

Re: Auto dohladovy system ?

Příspěvek od cz_marek » 09 říj 2018, 07:38

Nejsem žádný Arduino guru ale řekl bych ze kamery a arduino nejdou moc dohromady. Chtelo by to min. Raspberry.
Celkove jsem moc nepochopil co by to melo v aute hlidat - okoli auta nebo interier? Jestli okoli tak si moc neumim predstavit umisteni 4 kamer - pokud by to melo zachytit pripadneho vandala / zlodeje ze vsech uhlu.

Taky cena takoveho komplexniho řešení vč. appky na mobil, datamanagementu, weboveho rozhrani atd. by byla celkem vysoka a pak je otazka jestli to stavet na arduinu - sice ho mam opravdu rad ale pokud už kupuji dohledový system za hromadu penez a svěřím mu své drahé auto tak chci taky 100% spolehlivost. A pro ojetinu z bazaru za 30 tisísc nedám 20tis za takove řešení.

Opravdu nechci byt za pesimistu a odrazovat nekoho od kreativity jen se na to divam z pohledu laika / uzivatele.

Uživatelský avatar
worm6666
Příspěvky: 2
Registrován: 08 říj 2018, 20:25
Reputation: 0

Re: Auto dohladovy system ?

Příspěvek od worm6666 » 09 říj 2018, 11:22

- v pohode, prave preto som to sem zavesil, aby som mal nejake reakcie - inak o tej kamere na Arduino platforme uz som cosi nasiel - asi to ozaj pojde skor na Rasperry, aj ked ma 4x vyssie odbery... skoda. ale sak uvidi sa po prvych testoch...

- a ano, nahravanie okolia auta, to je to, co chcem dosiahnut... pojde nejaky debil okolo, srajbne mi to klucom, tak bud ho najdem (mesto je male) a urobim mu to iste ale po xichte niecim inym, alebo pojde na policiu a vytrasem z neho tolko denge ze si to druhy krat rozmysli :twisted:
- musim na to prist aj ked nespim celu noc :geek:

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto dohladovy system ?

Příspěvek od Axamith » 09 říj 2018, 11:29

Takové nahrávání by zřejmě bylo v rozporu se zákony. A upřímně, nedovedu si představit, jak na takovém záznamu půjde poznat konkrétního týpka.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů