Virtuální Arduino = simulator

Odpovědět
Kinggym
Příspěvky: 5
Registrován: 25 bře 2020, 10:52
Reputation: 0

Virtuální Arduino = simulator

Příspěvek od Kinggym » 25 bře 2020, 11:13

Ahoj všem,

při prohledávání zdejšího fóra jsem nikde nenašel valnou zmínku o Arduino simulátorech...pouze designerech. Zkoušel jsem thinkecad a ten mi přijde opravdu dobrý, ale je velmi pomalý pro moje připojení. Zkoušel jsem prohledávat net a narazil jsem ještě na Virtual breadboard, ale kdykoliv jsem něco stáhnul, tak mě to odkázalo na Microsoft aplikaci, která mi nešla nainstalovat....možná to bylo rukama, ale nešlo to prostě.
Víte někdo o nějakém dobrém simulátoru, který může dělat i offline? Nemusí být nutně free, ale je to výhoda :-D Každopádně mi jde o to, abych si mohl kdekoliv testovat svoje kódy v praxi bez nutnosti hned připojovat Arduino.

Díky Jirka

martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální Arduino = simulator

Příspěvek od martinius96 » 25 bře 2020, 17:16

Pred dvomi týždňami som na Facebooku v medzinárodnej Arduino skupine zachytil tento post:
Obrázek
Mala by to byť finálna verzia toho Arduino simulátoru.
Link k tomu projektu je: http://university.inventr.io/offers/MJyzJ43F/checkout
Osobne som netestoval, neviem o všetkých funkcionalitách, ktoré ponúka, mohol by však byť pre teba zaujímavý :)
Je to zdarma.

Kinggym
Příspěvky: 5
Registrován: 25 bře 2020, 10:52
Reputation: 0

Re: Virtuální Arduino = simulator

Příspěvek od Kinggym » 25 bře 2020, 20:05

Ahoj,

moc ti děkuju za odpověď. Opravdu to vypadá dobře. Vyzkouším a dám vědět.

Kinggym
Příspěvky: 5
Registrován: 25 bře 2020, 10:52
Reputation: 0

Re: Virtuální Arduino = simulator

Příspěvek od Kinggym » 06 dub 2020, 00:12

Ahoj,

tak jsem to vyzkoušel a je to dobré. Uděláte na tom všechno, ale z hlediska vizualizace projektu je to slabota a na Tinkercad to samozřejmě nemá. Ovšem kdo hledá pouze funkční prostředí pro test obvodů offline, tak je to pro právě pro Vás.

PS: Lidé na zdejším fóru jsou buď málo informovaní (čemuž já nevěřím) nebo jen neochotní. Protože pouze jedna odpověď na můj dotaz (byť se mohl zdát někomu hloupý nebo nezajímavý), tak je velmi tristní.

Jirka

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 778
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Virtuální Arduino = simulator

Příspěvek od gilhad » 06 dub 2020, 02:56

No, nevim, jak moc by ti pomohla odpoved, ze jsem kdysi simulator hledal a nenasel a pak proste koupil par Arduin radove po 1 EUR a od te doby to proste testuju rovnou na HW?

Programy pisu stejne tak, aby mi davaly rozumne logy a posledni dobou moje projekty jsou bud trivialni (makra pro klavesnici a mys s par stavovymi automaty) takze je rychlejsi to zkusit nez simulovat, nebo zavisle na vnejsim HW natolik, ze problemy je lepsi merit, nez zkoumat, do jake miry simulator odpovida realite co se tyce napriklad interakce internich pullupu a chovani TTL chipu pri mene standardnich zapojeni. Nebo problemu se zatizitelnosti pinu a kapacitou vodicu na membranove klavesnici ...

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální Arduino = simulator

Příspěvek od pavel1tu » 06 dub 2020, 07:02

Také nesouhlasím s neochotou lidí tohoto fóra,
spíše to vidím na tvoji neochotu použít Google (po zadání hledání mi ten simulátor vyskočil jako pátý výsledek).

Tady má spíše každý nějaké to UNO, MEGA, DUE na stole, a jak píše gilhad,
když něco ladím nebo zkoumám, logování mi přesně řekne co to dělá.

PS: většina lidí si myslí, že jsem přijde stylem "prosím napište mi kod" a za 2 dny je hotovo,
jednak na to asi nemá většina lidí čas,
jednak zadání bývá tak nepřehledně napsané, že se ani neví kolikrát co dotyčný chce,
kod lze napsat vždy různými způsoby - každý má svůj rukopis.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Kinggym
Příspěvky: 5
Registrován: 25 bře 2020, 10:52
Reputation: 0

Re: Virtuální Arduino = simulator

Příspěvek od Kinggym » 14 dub 2020, 14:20

To gilhad: Ahoj, nevím jak někomu jinému, ale mě by informace o tom, že se to někdo už dříve snažil najít a nenašel pomohla. Jelikož samozřejmě není pravda, co tady psal všechnoználek pavel1tu, že jsem málo hledal na Googlu apod. (tím pádem i ty si asi tehdy špatně hledal :-D), tak bych pak třeba nad tím hledáním nestrávil tolik zbytečného času. Ale máš pravdu, že ta další odpověď, že to reálně testuješ atd. je opravdu na nic a chápu, že proto jsi nechtěl psát. I já to samozřejmě reálně testuji a simulátor jsem hledal pro testování kódů a obvodů v situacích, kdy si prostě nemůžeš to Arduino vytáhnout na stůl nebo ho jen nemáš u sebe (myslím, že to je hlavní účel simulátorů obecně a experimentální zapojení a testování před "ostrým" provozem je samozřejmost). Ale i tak děkuju za dodatečné vyjádření. Jirka

To pavel1tu: ty jsi podle mě jen klasickej troll. Když jsi se mohl vyjádřit k mému prvnímu dotazu, tak jsi to neudělal. Když jsem pak v odpovědi napsal to s tou neochotou, tak jsi se toho hned chytl, pak jsi jen opakoval to, co psal gilhad a ve finále jsi to završil rozsáhlým závěrem "PS", který byl úplně mimo ...Copak já jsem po někom chtěl pomoci napsat kód? Nebo snad ať mi někdo nějaký kód napíše? Byla vůbec v tom mém dotaze zmínka o psaní kódu? Prostě trolling, takže na tebe už nereaguji a tebe prosím o to stejné. Jirka

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 778
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Virtuální Arduino = simulator

Příspěvek od gilhad » 14 dub 2020, 19:17

No, nemyslim, ze informace, ze pred vice nez 6 lety jsem nenasel opensource program pro linux by mela znamenat, ze se letos nenajde podobny program pro windows, ktery bude treba closed source a mozna i placeny, ale studenti budou mit slevu, nebo dokonce verzi zdarma. To je proste uplne jiny problem.

To uz je vice nez jedno geologicke obdobi zpet a zcela jine podminky hledani. Napriklad firma, co delala ten chip do Arduina tehdy dnes uz neexistuje, ackoli porad jsou odkazy na nejake jeji programy, co ho mely umet nejak emulovat/debugovat/neco podobneho, ale byly jen pro Window, cili pro me mimo hru. Stejne tak klidne mohl existovat nejaky doplnek pro MS Visual Studio, ktery bych v hledani automaticky vypustil - ted bych se podival na open port studia pro linux a treba by pod nim mohl chodit a tudiz bych zvazil instalaci Visual Studdia, ackoli predtim to znamenalo automaticke odmitnuti a "nenalezeni hledaneho"

Kinggym
Příspěvky: 5
Registrován: 25 bře 2020, 10:52
Reputation: 0

Re: Virtuální Arduino = simulator

Příspěvek od Kinggym » 14 dub 2020, 20:39

No jestli to bylo před 6-ti lety, tak máš pravdu...to je v IT jako 20 pozemských let :-) Navíc i informace o linuxu by mě přiměla ten komentář nenapsat.. Po neúspěšných hledání něčeho, co je jako Tinkercad, ale pracuje to offline, jsem se rozhodl, že vyřeším spíš problém s připojením a budu pracovat s něčím, co je Tinkercad - protože ten je na návrhy jednoduchých projektů fakt super.
Díky za reakci! Jirka

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Virtuální Arduino = simulator

Příspěvek od KamilV » 15 dub 2020, 19:28

  • Zdejší komunita disponuje poměrně dost lidmi s velkými zkušenostmi v různých oblastech.
  • Každý se zde o své zkušenosti dělí zdarma a ve svém volném čase.
  • Mnohdy je to úkol na několik dní a několik stránek postů v jednom vlákně, často je to až osobní vedení s poměrně dost edukativní hodnotou.
  • Nikdo nemá povinnost tady na něco odpovídat.
Domnívám se, že každý tady má nárok požádat o radu, ale nikdo nemá nárok tady ostatní stavět do latě, že se zrovna jemu věnují málo. Nějaké nálepkování "všeználky" je hloupé.

Abych se nevyhl odpovědi, tak za sebe říkám, že vše, co by se dalo otestovat takovým simulátorem, se dá otestovat i výstupem na Serial. Nic, co by neotestoval Serial, neotestuje ani simulátor.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů