PC - ARDUINO ovládání vstupů a výstupů

Odpovědět
sharp
Příspěvky: 2
Registrován: 12 led 2018, 19:55
Reputation: 0

PC - ARDUINO ovládání vstupů a výstupů

Příspěvek od sharp » 14 led 2018, 19:19

Zdravím,
mám jednu představu, zda je možnost stavy na výstupech ARDUINA zobrazovat v nějakém grafickém prostředí na monitoru PC. Jednoduše při aktivaci určitého výstupu se na schématu v PC rozsvítí bod, čára symbol. A pokud lze, tak i zpětně, myší kliknu na bod, čáru, symbol, a aktivuje se příslušní výstup, vstup nebo několik výstupů?
Díky

petan
Příspěvky: 358
Registrován: 23 črc 2017, 10:19
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: PC - ARDUINO ovládání vstupů a výstupů

Příspěvek od petan » 14 led 2018, 19:45

A jaka je otazka?

Je nekolik zpusobu, jak to udelat. Umis programovat aplikace pro PC, nebo spis ovladani pres web rozhrani.

AstroMiK
Příspěvky: 592
Registrován: 08 pro 2017, 19:05
Reputation: 0

Re: PC - ARDUINO ovládání vstupů a výstupů

Příspěvek od AstroMiK » 14 led 2018, 21:43

Měl jsem přes Vánoce v plánu, že se naučím dělat v programu "Promotic" (https://www.promotic.eu).
Zatím, jsem se k tomu ještě nedostal, ale myslím, že je to přesně to, co potřebuješ.

Uživatelský avatar
SkullKeep
Příspěvky: 290
Registrován: 23 srp 2017, 18:51
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PC - ARDUINO ovládání vstupů a výstupů

Příspěvek od SkullKeep » 14 led 2018, 21:50

Nebo je možnost něco malého naprogramovat v ProcessingIDE. Je to zdarma a plno tutoriálů je na webu. Já v tomto taky něco málo dělám. viz Processing IDE na tomto fóru.
:twisted: :?: :arrow: :geek: P. Q. M.

martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: PC - ARDUINO ovládání vstupů a výstupů

Příspěvek od martinius96 » 14 led 2018, 23:16

Urobil by som to cez web ;)

sharp
Příspěvky: 2
Registrován: 12 led 2018, 19:55
Reputation: 0

Re: PC - ARDUINO ovládání vstupů a výstupů

Příspěvek od sharp » 15 led 2018, 09:48

Díky všem za podnětné info, pravděpodobně půjdu cestou přes web rozhraní a mrknu na Processing pokud to nevyjde, ozvu se ještě jednou díky, jdu se učit :-)

zbysek
Site Admin
Příspěvky: 125
Registrován: 22 úno 2017, 15:18
Reputation: 0

Re: PC - ARDUINO ovládání vstupů a výstupů

Příspěvek od zbysek » 15 led 2018, 10:32

O Processingu jsem psal ve článcích:

- https://arduino.cz/processing/
- https://arduino.cz/arduino-a-processing/

První je čistě o Processing, druhý o propojení s Arduinem.
Popisuji tam i firmware Firmata pro Arduino, díky kterému je možné ovládat Arduino z PC.
Třeba je to to, co potřebujete :)

tosik
Příspěvky: 90
Registrován: 11 led 2020, 14:48
Reputation: 0

Re: PC - ARDUINO ovládání vstupů a výstupů

Příspěvek od tosik » 14 úno 2020, 14:27

Zdravím.

Začínám s programováním Arduina a pro učení a vývoj Arduina pro ovládání osvětlení akvária a dalších zařízení (elmg ventil, termostat apod) bych potřeboval vytvořit jednoduchou aplikaci (formulář), do kterého nasázím data (čas sepnutí, jestli skokově či plynule měnit rozsvěcování LED, na kolik = se má rozsvítit atd.) a tyto hodnoty uložit v Arduinu do EEPROM. Posílat je surové po sériové lince kvůli přehlednosti mi nepřijde vhodné. Kdysi jsem trochu programoval ve Visual Basicu, kde se dal formulář jednoduše vytvořit vizuálně. Dá se něco takového vytvořit třeba ve C# nebo Visual Basic.NET a pak to odeslat do Arduina? Tam už bych snad uměl přijaté data po sériové lince zpracovat a uložit do EEPROM. Tak, abych si zatím mohl požadované hodnoty v Arduinu zatím nastavit aspoň z PC, než se naučím zadávání pomocí displeje apod.

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: PC - ARDUINO ovládání vstupů a výstupů

Příspěvek od KamilV » 14 úno 2020, 15:24

Jasně, desktop aplikaci si udělej v čem je libo (C++, C#, Java...)

V arduinu budeš číst data ze serialu, Arduinu je jedno, zda to pošleš ze SerialMonitoru (při vývoji, testování) nebo z nějaké své aplikace (on ten SerialMonitor je zrovna tak aplikace s formulářem, která zapisuje a čte z COMu).

tosik
Příspěvky: 90
Registrován: 11 led 2020, 14:48
Reputation: 0

Re: PC - ARDUINO ovládání vstupů a výstupů

Příspěvek od tosik » 14 úno 2020, 16:05

Super. To je fajn. A mohl by mne někdo nasměrovat, kde najdu něco, co mi pomůže naprogramovat/nastavit tu část kódu desktopové aplikace, která zajistí odeslání na ten port, kde budu mít připojeno Arduino k PC? Vím, že na netu toho asi bude hodně, ale jak člověk s tím ještě pořádně neumí, špatně se to hledá...
Dík

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů