Ošetření tlačítka v přerušení

Wiring, C++, C, Java, ...
Pravidla fóra
Toto subfórum slouží k řešení obecných otázek kolem programování (konstrukce, knihovny, alokace paměti, ...)
Dene Elanik
Příspěvky: 67
Registrován: 29 led 2020, 20:15
Reputation: 0

Re: Ošetření tlačítka v přerušení

Příspěvek od Dene Elanik » 17 bře 2020, 15:19

Tento způsob zdá se býti dobrý. Program dělá to, co se od něj očekává. A nekouše. Poslušně shazuje i nasazuje terče.
Nicméně přesto bych rád využil přerušení, protože procesor bude dělat spoustu další jiné práce a nemůže neustále očichávat pin.
Je zajímavé, že ač na první pohled jednoduchý program, kde není pochyb, jak má fungovat, při konkrétní aplikaci se chová nepředvídatelně. Už několikrát jsem se s tímto problémem setkal v jiných konstrukcích, např. při použití obvodu NORDIC nrf9E5, což je rovněž RF přijímač/vysílač, občas neuměl přečíst vstup, ačkoliv tento byl jasně definovaný. Stává se to málo, ale stává a je to někdy problém, obzvlášť pokud je třeba, aby systém pracoval spolehlivě.
Každopádně děkuji všem za zájem.
Buďte zdrávi.
DE.

ondraN
Příspěvky: 932
Registrován: 08 srp 2019, 20:01
Reputation: 0

Re: Ošetření tlačítka v přerušení

Příspěvek od ondraN » 17 bře 2020, 19:37

Myslel jsem,že se při shození terče odvysílá nějaký blok, který přijme jiné arduino. Pokud je to tak, tak v rutině přerušení se nedá standardně poslat data přes sériový port k vysílači, protože jsou zakázané přerušení a sériová komunikace je používá. Takže by se v přerušení musel jen nastavovat nějaký příznak a ten potom v programu stále očuchávat. Pokud to má fungovat jinak, asi jsem to z popisu nepochopil.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů