Ovládaní světel v pokojí.

Odpovědět
Le-Ze
Příspěvky: 201
Registrován: 24 črc 2017, 08:15
Reputation: 0

Ovládaní světel v pokojí.

Příspěvek od Le-Ze » 24 bře 2019, 08:07

Zdravím.
Kámoš bude dělat kompletní rekonstrukci dvou pokojů v baraku i s elektrikou a chce, aby mohl světla ovládat i přes net.
Přišel s nápadem dát do každé krabky co je nad vypínačem pod stropem takový ten čínský relé modul, který by spínal světla a vypínače vyměnit za č.6 a přivést do nich jen 5V pro ovládaní těch relátek.
Nějak se mi to nezdá.
Neřešil někdo něco takového?

marh
Příspěvky: 37
Registrován: 19 bře 2018, 15:13
Reputation: 0

Re: Ovládaní světel v pokojí.

Příspěvek od marh » 27 bře 2019, 06:08

Treba kúpiť RF spínače s dotykovou plochou či WIFI(napr SONOFF) a nie len dotykové. Je k tomu aj RF 4 tlačidlový ovládač.
Ak RF tak ich môžeš ovládať cez RF modul napojený na arduino s LAN modulom alebo WIFI ESP8266(SONOFF).

napr. LIVOLO, FUNRY 1/23/4 tlačidlo
mám FUNRY - dosah zo záhrady cez 20 metrov.
ak schodišťový spínač= krížová tak RF spínač musí byť vhodný--pomocný výstup pre nulu N

RF SWITCH - netreba nulový vodič, spínač v stene má fázu a nulový vodič ide cez žiarovku či LED žiarovku.
RF spínač - LED žiarovka musí mať minimálne asi 3W aby sa RF spínač mohol napájať.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovládaní světel v pokojí.

Příspěvek od pavel1tu » 27 bře 2019, 15:45

Byl jsem u známého (asi 5 měsíců),
ten má nějaké snad i české PLC. Takže do vypínače (jen tlačítka co se vrátí) má těch 24V, pak to zpracovává v tom PLC.
V návodu bináry zvládají až 24V, ale asi souběhem ze silovými vodiči tam jsou špičky - vstupy to neustály.

Když to reklamoval, tak doma dost dlouho nesvítil, nefungovalo mu topení, odsávání koupelny, WC, alarm - NIC.

Tak to je má jediná zkušenost.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti