Monitorovací systém

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitorovací systém

Příspěvek od pavel1tu » 25 dub 2018, 19:27

K380 píše:
22 dub 2018, 15:29
Použil bych WiFi kamery (třeba GO Pro) které mají v sobě čidlo pohybu, odpadl by problém se spouštěním a s přenosem a jen bych nahrával video na SD kartu a případně na monitor. Zbytek řešil ( infra osvětlení atd.) Arduinem. Tyto kamery mají daleko větší rozlišení pro tvoje požadavky. Dají se pořídit za cca 1500 Kč.
Tak to si zrovna může koupit za 1000 Kč kameru sice jen HD ale s LAN + už má v sobě FW, kde si může určit detekci pohybu v nějakém místě, umí to odesílat e-mail s fotkou, videem, nebo ukládat na FTP, pak už jen Arduinem zjistit že přišel nový e-mail.
Kamery mají LAN a jsou i v POe verzích či jak se to ....
Bohužel již nelze sehnat kombinaci HD nebo lepší rozlišení a s výstupním kontaktem .

Nedrbal bych se s kamerou určenou k něčemu jinému.

Pročetl bych si něco z hotových projektů a třeba i autorům napsal. Pak vybral to co si myslím, že bude vyhovovat.Já tu mám takto 3 kamery s CMOS , které jsou úplně k hovnu. Takže TV-534H/IP klidně půjčím někomu na testování , ale pro toto určitě nebude ideální ....

PS: teď tu mám ještě nevybalený "doplerův radar" asi se to tak jmenuje - kamarád mi ho daroval, že s tím má problémy při hlídání prostoru za domem (asi 30m) za hustého deště, te´d testuje ultrazvuk.
Tak by to třeba šlo použít na tu detekci pohybu. Zatím jsem ale jen četl článek a nic víc.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

OakLD
Příspěvky: 6
Registrován: 22 dub 2018, 09:33
Reputation: 0

Re: Monitorovací systém

Příspěvek od OakLD » 11 kvě 2018, 18:35

K380 píše:
22 dub 2018, 15:29
Použil bych WiFi kamery (třeba GO Pro) které mají v sobě čidlo pohybu, odpadl by problém se spouštěním a s přenosem a jen bych nahrával video na SD kartu a případně na monitor. Zbytek řešil ( infra osvětlení atd.) Arduinem. Tyto kamery mají daleko větší rozlišení pro tvoje požadavky. Dají se pořídit za cca 1500 Kč.
OK, ono to nevypadá zle, např. levná Sencor outdoorová kamera. Tj. blíží se to ceně kamer pro Arduino, který mají navíc horší parametry.
Ale co s tím dál? Bez přenosu přes internet to nemá smysl... Nemyslím si, že by uměly ad-hoc sdílet obsah SD karty? Pointa toho zařízení je zkontrolovat stav místa vzdáleně.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů