Chyba při kompilaci

Odpovědět
Bartjan
Příspěvky: 5
Registrován: 18 srp 2019, 11:08
Reputation: 0

Chyba při kompilaci

Příspěvek od Bartjan » 26 srp 2019, 17:20

Zdravím
Zkoušel jsem obvod s LCD a DHT11 ale při kompilaci jsem dostal zprávu:

Arduino: 1.6.11 (Windows 10), Vývojová deska: "Arduino/Genuino Uno"

C:\Users\JANKOL~1\AppData\Local\Temp\arduino_modified_sketch_394672\sketch_aug26a.ino:1:17: fatal error: dht.h: No such file or directory

compilation terminated.

exit status 1
Nastala chyba při kompilaci u desky Arduino/Genuino Uno.

Táto zpráva by měla mít víc informacií v
"Zobrazení podrobného výstupu při kompilaci"
podle zapnuté volby v Soubor -> Nastavení.


Knihovny pro LCD i DHT mám nainstalované.
Děkuji za radu
Přílohy
DHT11.ino
(759 bajtů) Staženo 144 x

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1151
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Chyba při kompilaci

Příspěvek od kiRRow » 26 srp 2019, 17:54

To bude beztak nějakej naschvál od Microsoftu. Podle erroru to neumí najít onen soubor dht.h ... a podle cesty toho sketche to celý běží v dočasných souborech ... něco bude špatně s umístěním souboru sketche, s umístěním nebo instalací knihoven a nebo s uživatelskými právy pro arduinoIDE ...

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba při kompilaci

Příspěvek od jankop » 26 srp 2019, 18:02

Myslím, že Microsoft je v tom tentokrát nevině.
Bohužel, knihoven pro DHT11 je celá spousta. V prvé řadě bych zkusil přejmenovat knihovnu z dht.h na DHT.h
Pokud však nemáš nainstalovanou tu jednu správnou knihovnu, dá se očekávat vznik dalších, zajímavých, poučných a dosud nepoznaných chyb.
Když někdo distribuuje program, měl by uvádět i specifikaci použitých knihoven včetně jejich verzí.
Já to obvykle dělávám nějak takto:

Kód: Vybrat vše

// Add libraries DHT sensor library 1.3.0 by Adafruit and
// Adafruit Unified Sensor 1.0.2 from
// Arduino IDE - Sketch/Include Library/Manage Libraries !
Pokud zase narazíš, tak není jiné cesty než v IDE, ve správě knihoven vyzkoušet jednu z pěti dostupných DHT knihoven (Arduino IDE 1.8.9.) Nebo se do nich kouknout a pohledat třeba podle konstant, použitých v programu. Může to však být i jedna z desítek knihoven pro DHT, které jsou na GitHub. Pak je lepší si napsat program sám, podle example pro dané knihovny

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1151
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Chyba při kompilaci

Příspěvek od kiRRow » 26 srp 2019, 18:10

C:\Users\JANKOL~1\AppData\Local\Temp\arduino_modified_sketch_394672\sketch_aug26a.ino:1:17: fatal error: dht.h: No such file or directory
compilation terminated.

Tohle jasně říká, že při kompilaci souboru "C:\Users\JANKOL~1\AppData\Local\Temp\arduino_modified_sketch_394672\sketch_aug26a.ino" došlo k fatální chybě : " vyvolal ji soubor dht.h : žádný takový soubor ve složce - kompilace ukončena "

zaráží mě cesta toho souboru ... viz JANKOL~1 versus arduino_modified_sketch_394672 ... a tím že to celý leží v Temp složce ... no budiž ... ale kde leží knihovny, že je to neumí najít ?

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba při kompilaci

Příspěvek od jankop » 26 srp 2019, 19:13

Jdeš na to moc vědecky. Platí pravidlo Occamovi břitvy. Já si myslím, že knihovnu prostě špatně pojmenoval, že se nejmenuje dht.h nýbrž DHT.h

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů