Arduino Uno problém při nahrávání projektu

Odpovědět
QRocky
Příspěvky: 36
Registrován: 28 zář 2017, 16:30
Reputation: 0

Arduino Uno problém při nahrávání projektu

Příspěvek od QRocky » 29 kvě 2018, 21:13

Ahojte, skládám si automatizovaný skleník (zavlažování, větrání, měření teploty a vlhkosti ve skleníku, okolo něj a venkovním rozvaděči, atd...) a bohužel se potkávám s jedním problémem.

Po čase mi přestane fungovat nahrávání kódu z PC do Arduina. Ze začátku to fungovalo, pak ne, tak jsem si myslel, je něco s deskou a vyměnil jsem za jiné Arduino Uno, pak to zase fungovalo a potom už zase ne. Vypadá to, že komunikace je úplně out - s tou původní deskou to zase funguje.
Problém je, že mám v desce zapojeno mnoho čidel a relátek a nechci vše odpojovat, než začnu nahrávat program a budu testovat, to bych nedělal nic jiného.

Vypojil jsem vše na 5V i GND pinu, aby nebyla deska zatížena během komunikace s PC, ale nepomáhá to. Na desce mám připojeno i Bluetooth a modul reálného času - ty jsem taky odpojil, ale nepomohlo to.

Program je ok, kompilace je v pohodě a na jiné desku se normálně nahraje... Ještě se mi zdá, že při nahrávání programu ledka TX na desce bliká hodně slabě.

Používám AVRIPSP MK2.

Chybové hlášení:
Arduino: 1.8.3 (Windows 7), Vývojová deska: "Arduino/Genuino Uno"

Projekt zabírá 9674 bytů (29%) úložného místa pro program. Maximum je 32256 bytů.
Globální proměnné zabírají 927 bytů (45%) dynamické paměti, 1121 bytů zůstává pro lokální proměnné. Maximum je 2048 bytů.
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0xaa
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 2 of 10: not in sync: resp=0xaa
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 3 of 10: not in sync: resp=0xaa
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 4 of 10: not in sync: resp=0xaa
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 5 of 10: not in sync: resp=0xaa
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 6 of 10: not in sync: resp=0xaa
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 7 of 10: not in sync: resp=0xaa
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 8 of 10: not in sync: resp=0xaa
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 9 of 10: not in sync: resp=0xaa
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0xaa
Problém s přenosem dat na vývojovou desku (board). Na http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload naleznete další doporučení.

Táto zpráva by měla mít víc informacií v
"Zobrazení podrobného výstupu při kompilaci"
podle zapnuté volby v Soubor -> Nastavení.

rejze69
Příspěvky: 174
Registrován: 02 dub 2018, 18:56
Reputation: 0

Re: Arduino Uno problém při nahrávání projektu

Příspěvek od rejze69 » 30 kvě 2018, 00:56

Tohle jsem k tomu našel.

• Pokud máte něco připojeno na piny 0 a 1, odpojte to. Na většině desek je totiž na piny 0 a 1 vyveden výstup ze sériové linky a připojená zařízení ji mohou blokovat. Po nahrání kódu můžete opět oba piny zapojit.

Snad je to ono.

Wojta
Příspěvky: 184
Registrován: 22 črc 2017, 16:39
Reputation: 0

Re: Arduino Uno problém při nahrávání projektu

Příspěvek od Wojta » 30 kvě 2018, 07:11

Přesně tak, většinou je to zařízením připojeným na tyhle piny. Pokud ne tak je ještě možnost někde na resetu. Můžete zkusit při začátku nahrávání manuálně zmáčknout tlačítko reset jestli se nechytí. Spíš to ale bude tou sériovou linkou.

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino Uno problém při nahrávání projektu

Příspěvek od Axamith » 30 kvě 2018, 07:25

Pokud zkoušet reset, tak ve chvíli, kdy IDE dokončí kompilaci a začíná nahrávání do Arduina. Zobrazuje se dole na stavovém řádku.

QRocky
Příspěvky: 36
Registrován: 28 zář 2017, 16:30
Reputation: 0

Re: Arduino Uno problém při nahrávání projektu

Příspěvek od QRocky » 30 kvě 2018, 10:45

rejze69 píše:
30 kvě 2018, 00:56
Tohle jsem k tomu našel.

• Pokud máte něco připojeno na piny 0 a 1, odpojte to. Na většině desek je totiž na piny 0 a 1 vyveden výstup ze sériové linky a připojená zařízení ji mohou blokovat. Po nahrání kódu můžete opět oba piny zapojit.

Snad je to ono.
To už jsem zkoušel, napadlo mě odpojit vše na 5V, GND, TX, RX, SCL i SDA (asi ne vše najednou), ale zkusím to ještě jednou. Reset jsem taky zkoušel, protože když ještě Arduino komunikovalo, psalo ve stavovém řádku port3 is busy. No vyzkouším ještě jednou a dám vědět.

Jinak se omlouvám, jestli jsem vlákno založil do špatného tématu, nevěděl jsem, kam se hodí nejpřesněji :lol:

QRocky
Příspěvky: 36
Registrován: 28 zář 2017, 16:30
Reputation: 0

Re: Arduino Uno problém při nahrávání projektu

Příspěvek od QRocky » 30 kvě 2018, 12:16

Tak jsem to zkusil znova (odpojit sériovou linku + SCL, SDA, kde mám modul času s baterií, vypojil jsem i piny na 5V a GND), ale Arduino se takhle chová bohužel pořád. Zkoušel jsem i ten reset hned po kompilaci, ale nic.

Asi budu nucený všechny obvody rozpojit a zapojit je znovu a při té příležitosti vyzkoušet Arduino úplně rozpojené... A pak postupně připojovat obvody a nahrávat program, jestli se u nějaké periférie tento problém nevyskytne znovu...

Asi to ničemu nepomůže, ale mám na DI/DO připojena dvě relátka, tři DHT11, ultrazvuk, bluetooth a přes analog pak měřím rezistivitu půdy. Rozpojení se asi nevyhnu. A jak jsem se tak díval na zahraničních fórech, i kdybych UNO vyměnil za desku Mega, asi si ničemu nepomůžu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů