Spuštění programu po zapnutí napájení

Odpovědět
petrmoty
Příspěvky: 3
Registrován: 29 kvě 2019, 22:10
Reputation: 0

Spuštění programu po zapnutí napájení

Příspěvek od petrmoty » 29 kvě 2019, 22:26

Ahoj,
potřeboval bych poradit. Tento týden jsem začal s Arduinem a už docela dlouho řeším tento problém.

Zakoupil jsem a sestavil MP3 player s Arduino Uno přesně podle návodu v datasheetu. Součástky, modul atd. se vše shoduje.
https://arduino-shop.cz/arduino/4857-hl ... -EQAvD_BwE
Po nahrání programu mi reproduktor hraje hudbu z karty tak, jak má podle programu.

Komplikace nastane, když Arduino vypnu (odpojím od napájení) a zase zapnu. Program mi nezačne přehrávat hudbu z karty dokud Arduino nevyresetuju tlačítkem reset.

Dělám něco špatně? Zapomněl jsem něco někam nahrát? Nebo je chyba v programu?

Předem díky za rady.

Petr

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 778
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Spuštění programu po zapnutí napájení

Příspěvek od gilhad » 30 kvě 2019, 00:36

Čím to Arduino napájíš? Měkký zdroj by mohl dělat problém při startu, než se napětí ustálí - následný reset Arduina by to pak spouštěl už v ustáleném stavu.

Přidal bych do setupu (a loopu) nějaké blikání diodama (a samozřejmě nějaké LED s odpory k tomu Arduinu), aby bylo vidět, zda a kam se už výpočet dostal.

Pokud jsou při startu toho Arduina a toho modulu nějaké problémy (špatná časová souslednost), tak se může rozbít ta komunikace mezi nimi - zkusil bych, co se stane, pokud do setup() přidáš jako první příkaz delay(1000); (čili čekání 1s na ustálený stav) - ještě před ty mySoftwareSerial.begin(9600); a Serial.begin(115200);

petrmoty
Příspěvky: 3
Registrován: 29 kvě 2019, 22:10
Reputation: 0

Re: Spuštění programu po zapnutí napájení

Příspěvek od petrmoty » 30 kvě 2019, 15:21

Ahoj,
děkuji za radu. Bylo to opravdu zdrojem. Taková blbost a mě to nenapadlo...
Používám tento zdroj: https://arduino-shop.cz/arduino/3150-na ... A7EALw_wcB

Pokud jsem nechal zdroj zapojený do Arduina a zapnul ho do zásuvky, chovalo se to podle mého popisu. Jakmile jsem to zkusil obráceně - nechat zdroj zapnutý a vytáhnout konektor z Arduina a opět zapojit, vše fungovalo.

Samozřejmě, že delay(2000) v setup vyřešil i pomalý náběh zdroje.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů