Jaké alternativní prostředí?

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké alternativní prostředí?

Příspěvek od KamilV » 29 čer 2020, 09:32

gilhad píše:
26 čer 2020, 03:22
Ja pisu ve VIMu a git pouzivam primo, prijde mi to dost jednoduche a primocare a mam moznost si vse nastavit a otestovat, co to skutecne udela.
Chápu, ale zdá se mi to "pomalé" a vede mě to pak k tomu, že je commitů méně. V jiných IDE mám Git integrován pod klávesovými zkratkami, takže vždy po větším bloku jen stiknu Ctrl+S (save) a Alt+C (commit), případně Alt+P (push). Přepínat se do terminálu a ovládat git tam je prostě moc úhozů do klávesnice :D

Zvládá vim našeptávání, typihinty, typovou kontrolu?

Já to zatím řeším tak, že vše píšu v NetBeans (kde řeším i všechny jiné projekty) a pak pro nahrátí používám "Arduino IDE", kam prostě zkopíruju odladěný výsledek. Ale je to samozřejmě nepohodlné, rád bych to měl vše v jednom, tak stále hledám alternativu, ale nenacházím...

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké alternativní prostředí?

Příspěvek od pavel1tu » 29 čer 2020, 10:33

KamilV píše:
29 čer 2020, 09:32
Já to zatím řeším tak, že vše píšu v NetBeans (kde řeším i všechny jiné projekty) a pak pro nahrátí používám "Arduino IDE", kam prostě zkopíruju odladěný výsledek. Ale je to samozřejmě nepohodlné, rád bych to měl vše v jednom, tak stále hledám alternativu, ale nenacházím...
A to nejde v IDE ten NetBeans nastavit jako externí editor ?
Pak nemusíš nikam nic kopírovat ...
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Jaké alternativní prostředí?

Příspěvek od KamilV » 29 čer 2020, 10:39

Jde, to jsem objevil dnes, nevšiml jsem si té možnosti dřív. Ale stejně člověk musí mít ArduinoIDE zaplé.
Teď jsem ještě našel nějaký plugin pro NetBeans, že by to uměly i zkompilovat a poslat na serial, ale ten plugin je jen pro starší verze a asi bez vývoje, uvidím, zda se rozběhá.

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 779
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Jaké alternativní prostředí?

Příspěvek od gilhad » 29 čer 2020, 11:41

Ja nehonim pocet commitu (ale commituju docela dost). Ted jsem si spocital prumernou delku komentare u commitu v par projektech, vychazi okolo 27 znaku (BTW netusim, jak bych takovou vec naklikal v GUI). Rucni commit "git ci -am ''" je jen 12 znaku navic, nad kterymi nepotrebuju premyslet, prumerna velikost commitu je vyrazne prez 1.000 znaku, cili skutecny overhead na vytvoreni commitu je cosi pod 1% pocitano na klavesy, mnohem mene prepocitano na dusevni namahu. Samozrejme bych to mohl nahradit skriptem, treba s 2 znakovym nazvem (napr gg) a pak by to bylo jeste min, ale to, ze jsem tak za ta leta neucili mi naznacuje, ze to fakt neni neco, co by mi vadilo - spis to beru jako takovou zarazku, kdy se jeste naposled zamyslim, zda to komitovat chci v tomto stavu, ci nikoli. Cili pomale je tu neco zcela jineho, nez ovladani gitu :)

Protoze casto merguju a pouzivam vic vetvi (a vic pocitacu, na kterych pracuju) a ne vzdy chci prevzit vsechny zmeny (jako ladici tisky, docasne komentare a podobne), tak od gitu potrebuju radu dalsich veci, nez jen ukladat stav projetu. A casto se hodi nejaky vypis z nej prohnat nekolika filtry a/nebo skripty. To uz si v GUI neumim predstavit jako nejakou jednoduchou akci.

Vim zvlada doplnovani, coz mi vetsinou staci, foldovani, takze malokdy se mi modifikovane useky nevejdou na monitor, i kdyz jsou v ruznych castech souboru/nekolika souborech (vedlejsi dusledek je, ze vetsinu hlavilcek nepotrebuju naseptavat, protoze je mam primo pred ocima) a je to pro me nejlepsi a nejpohodlnejsi editor, co jsem zatim potkal. (vcetne NetBeans a Visual Studia).

mam radu vlastnich zkratek, regulary pro hledani/nahrazovani pouzivam prakticky porad (a nemam problem napsat na prvni pokus spravne regular prez 100 znaku) a velice casto pouzivam makra - v tomhle je vim fakt velice pohodlny a flexibilni a snadno jdou naskriptovat i dost silene veci. Navic clovek prakticky nemusi sundat ruce z klavesnice, coz je velka vyhoda. Stejne jako spousta registru pro kopirovani.

Typovou kontrolu (a nejen tu) zvladne snadno prekladac otevreny v jinem okne (Alt+Fx, sipka nahoru, Enter), ale v typech vetsinou problemy nejsou.

Arduino IDE jsem prepnul na externi editor, takze nemusim nikam nic kopirovat a prekladam primo z adresare projektu - ale stejne se spis snazim prejit na makefily i tady a vetsinou to IDE tudiz nepotrebuju vubec.

Taky moznost snadno porovnavat soubory z ruznych projektu a prenaset veci mezi nima, aniz bych si "zaneradil" aktualni projekt je pro me dost sikovnou veci (midnight commander + vim, to cele v nekolika oknech). Napriklad mam nekolik ruznych blogu (jasne ze je verzuju taky a publikuju prez "make deploy" :D - vyhodou je stejne "vyvojove prostredi", vcetne syntax highligting, jako u programu (ci prozy a poezie)), kam taky pretahuju veci (nebo odtamtud zase do projektu), coz je na proklikavani se adresarovou strukturou v GUI docela opruz - v CLI je to otazka par klaves - 0mc<Enter> a jsem v adresari pro micro-corner

Driv byla nezanedbatelna vyhoda i v rychlosti a HW narocnosti, moderni procesory to uz docela stiraji - neni nutne cekat vecnost, nez se GUI otevre, ale stejne je to na slabsich pocitacich (netbook do kapsy) porad vyrazne znat - vim chodil slusne i na 100MHz 486 :lol:.

U delsich textu me porad jeste zdrzuji ruce, ale u zakladnich prikazu uz je limitem spis hlava, prsty tech par znaku napisou driv, nez si rozmyslim, co dal.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti