ATTINY85 triakový regulátor bojleru FVE elektrárny

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: ATTINY85 triakový regulátor bojleru FVE elektrárny

Příspěvek od pavel1tu » 17 kvě 2019, 07:34

Michal píše:
16 kvě 2019, 20:56
Dnes jsem se ke zkouseni bohuzel nedostal. Mam ale jeden dotaz. Regulaci chci pomalou, tedy kdyz ji zpomalim delay v loop, zpusobi to i zpomaleni odezvy te podpetove ochrany ktera ma reagovat okamzite? Diky!
Koukni na knihovnu https://github.com/arkhipenko/TaskScheduler

Používám ji už ve všech projektech prakticky. Dříve býval problém s odezvou od přerušení, ale už to opravil.

Použití je jednoduché.

PS: beru zpět, do ATtiny se to možná nevejde ..... opět ruka rychlejší než hlava (ale píše že to na ní testoval tak to vyzkoušej)
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Michal
Příspěvky: 7
Registrován: 28 led 2019, 20:26
Reputation: 0

Re: ATTINY85 triakový regulátor bojleru FVE elektrárny

Příspěvek od Michal » 17 kvě 2019, 09:57

petan píše:
16 kvě 2019, 16:14
Přesně takhle jsem to myslel :) Ještě pozor, to zvyšování a snižování je v hlavní smyčce programu bez jakéhokoliv zpoždění. Takže, když přijde signál na zvýšení/snížení, tak to bude zvyšovat/snižovat dost rychle. Mohlo by se použít třeba obyčejný např. delay(500). To by pak měnilo hodnotu o 1 % za 0,5 ms.
Tak jsem dnes program vyzkoušel. Bohužel nefunguje korektně, z nějakého neznámého důvodu je teď mnohem širší spouštěcí pulz triaku(ca 10x),tím značně stoupnula spotřeba obvodu a propadá se napájecí napětí. Je to napájeno XC ze síťového napětí,ale 40mA je k dispozici. Co jsem ale vypozoroval ve chvíli, kdy to trochu chodí- regulace je opravdu velice rychlá, chtělo by to trochu přibrzdit.


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů