Smart-Home (ESP,PHP,ARDUINO,JS,...)

Nedaří se vám s projektem a nenašli jste vhodné místo, kde se zeptat? Napište sem.
Pravidla fóra
Tohle subfórum je určeno pro konzultaci ucelených nápadů, popřípadě řešení komplexnějších projektů, které opravdu není možné rozdělit na menší části.
Většinu problémů jde rozdělit na menší a ptát se na ně v konkrétních subfórech.
Odpovědět
JonatanRek
Příspěvky: 4
Registrován: 28 lis 2019, 19:42
Reputation: 0

Smart-Home (ESP,PHP,ARDUINO,JS,...)

Příspěvek od JonatanRek » 28 lis 2019, 19:52

Ahoj,

Vyvíjím vlastní Smart-Home řešení (Proč ?, Protože mně to baví)

jedná se o projekt psaný primárně za účelem mít jednoduché Smart-Home řešení v kódu kterému je rozumět, do kterého je snadno napojitelné cokoli a většina věcí které podporuje nejsou příliš finančně náročné.

Hlavní Přednosti:
-Podporuje PWA
-Automatizace
-Scény
-Push-Notifikace
-Friedly Vývojář
-Psáno ve více méně srozumitelných jazycích (PHP, JS, C++)
-Multijazyčnost (PL, NL, CZ, EN)
-Výchozí podporovaná zařízení (ve smyslu je pro ně napsaný kód) ESP, Sonoff BASIC, Sonoff S20, Shelly 1

A uvítal bych kdyby se někdo přidal na spolupráci zejména se psaní kódu pro Arduino, ESP a další kontroléry na kterých je můj smart-home postaven a také někoho kdo je znalý HW a navrhování PCB, ale vlastně kohokoli kdo je ochoten pomoci :)

Můj projekt lze nalézt zde na GitHubu: https://github.com/GamerClassN7/Smart_Home
Dále pak ho lze nalézt na Discord Serveru Thinkers: https://discord.gg/XJpT3UQ

Budu rád za jakoukoli pomoc, komentář, či názor :)


DěkujI za váš čas strávený čtením tohoto příspěvku a přeji hezký zbytek dne :)

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Smart-Home (ESP,PHP,ARDUINO,JS,...)

Příspěvek od pavel1tu » 29 lis 2019, 07:07

Pěkné,
externí čidla plánujete trvale napájené, nebo na baterkách ?

Pokud by se vyvíjelo nějaké PCB a nespěchalo se nějak moc, asi bych sem tam pomohl (záleží jestli zrovna nebudeme uprostřed nějakého většího projektu).
Popřípadě s laděním prototypů, to by probíhalo asi na elektrotechnickém kroužku, kde máme pár "dětí" (12-15). které to baví a již se mnou dost prototypů vytvářeli. Záleží jestli je to osloví - již se vyhranili na SMD a LOW POWER věci.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

JonatanRek
Příspěvky: 4
Registrován: 28 lis 2019, 19:42
Reputation: 0

Re: Smart-Home (ESP,PHP,ARDUINO,JS,...)

Příspěvek od JonatanRek » 02 pro 2019, 17:27

Dobrý den,
Všechna čidla bych chtěl pohánět do budoucna 1 baterií typu 18650 nebo 2xAA bateriemi.

Vyvíjení PCB rozhodně nespěchá :) Ale zase aby to netrvalo třeba 2 Roky :)

Pokud by to Děti na kroužku bavilo asi v tom nevidím problém případně mohu nabídnout Servery i pro nějaké vaše projekty :)
Shlédnul jsem vaše stránky a vypadají velice propracovaně zvláště mně překvapil monitoring vašeho obydlí :) přišlo mi to jako menší brážka mého Simple-Smart-Home :) možná pokud by jste souhlasil bych vám mohl udělat instanci mého smart home a mohl by jste svá čidla na zkoušku zkusit napojit do něj :) + do budoucna bych zauvažoval nat nějakou autentizací pro zapisování do API na vašich stránkách jakmile by tuto, nedokonalost objevil nějaký bot mohl by vám snadno zaplavit databázi nevalidními daty.

Zkušenost s pcb bych rozhodně uvítal sám používám však THC je to jednoduší na proto tipování + A low Power by byla asi super segment který bych se rád naučil :)

Doufám že jsem vás svým odpisem nějak nevyděsil jak to umím a naopak vás nalákal na případnou spolupráci

S díky za odpověď
JonatanRek

P.S. pokud by bylo možné možná by bylo dobré se přidat do Discordu můžete mne zde zastihnout skoro 24/7

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Smart-Home (ESP,PHP,ARDUINO,JS,...)

Příspěvek od pavel1tu » 03 pro 2019, 12:02

Stránky jsou "mrtvé" - asi rok

Již 2 roky jedu jen na domácích serverech (BananaPi + Armbian ) + naše aplikace na PHP

Co se týče pouze meteostanice nebo monitorování nějakých veličin používáme Grafanu, opět jen na interních serverech.
Ovládání zvenčí - jen VPN přes PHP stránku.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

JonatanRek
Příspěvky: 4
Registrován: 28 lis 2019, 19:42
Reputation: 0

Re: Smart-Home (ESP,PHP,ARDUINO,JS,...)

Příspěvek od JonatanRek » 21 led 2020, 08:06

Dobrý den,

Co se týče té spolupráce, kdy si tak představujete že by mohla započnou ? :)

JonatanRek
Příspěvky: 4
Registrován: 28 lis 2019, 19:42
Reputation: 0

Re: Smart-Home (ESP,PHP,ARDUINO,JS,...)

Příspěvek od JonatanRek » 21 led 2020, 08:08

jinak aktuálně pracuji na nové Stable Verzi a novém GUI s pomocí grafika Patrika :)
Obrázek

Jak se vám nové rozhraní líbí ?

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Smart-Home (ESP,PHP,ARDUINO,JS,...)

Příspěvek od pavel1tu » 21 led 2020, 08:26

Rozhraní - pěkné
Spolupráce - asi nic nebude (pomáhám s elektro-kroužkem, vypomáhám známému s uváděním do provozu a další - řízení tepelných čerpadel + řízení vytápění domu, loni 5ks, teď mám na stole 30ks DUE - slíbil jsem kompletaci + rozchození u zákazníka)
tak sorry
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů