Upozornění při kompilaci

Odpovědět
AlexSeidl
Příspěvky: 5
Registrován: 09 čer 2018, 21:06
Reputation: 0

Upozornění při kompilaci

Příspěvek od AlexSeidl » 09 čer 2018, 22:56

Po delší době jsem se opět dostal k programování ARDUINA. Původně jsem používal verzi 1.0.6, nyní jsem si stáhl verzi 1.8.5., vše na WIN XP.
Při kompilaci vzorového příkladu s čidlem BME280 (ale i u ostatních příkladů které jsem vyzkoušel) pro ARDUINO Pro Mini se mi vypíše hláška

UPOZORNENÍ: Kategórie '' v knihovne EEPROM je neplatná. Nastaveno na 'Uncategorized'
UPOZORNENÍ: Kategórie '' v knihovne SPI je neplatná. Nastaveno na 'Uncategorized'
UPOZORNENÍ: Kategórie '' v knihovne SoftwareSerial je neplatná. Nastaveno na 'Uncategorized'
UPOZORNENÍ: Kategórie '' v knihovne Wire je neplatná. Nastaveno na 'Uncategorized'
Varování: platform.txt z jádra 'Arduino AVR Boards' obsahuje zastaralé recipe.ar.pattern="{compiler.path}{compiler.ar.cmd}" {compiler.ar.flags} {compiler.ar.extra_flags} "{build.path}/{archive_file}" "{object_file}", automaticky skonvertované do recipe.ar.pattern="{compiler.path}{compiler.ar.cmd}" {compiler.ar.flags} {compiler.ar.extra_flags} "{archive_file_path}" "{object_file}". Zvažte upgrade tohoto jádra.
Projekt zabírá 11792 bytů (38%) úložného místa pro program. Maximum je 30720 bytů.
Globální proměnné zabírají 580 bytů (28%) dynamické paměti, 1468 bytů zůstává pro lokální proměnné. Maximum je 2048 bytů.

Podle konce textu to vypadá že vše proběhlo OK, ale protože jsem zatím nezkoušel skeč nahrát do desky tak o výsledku nemám informaci.
Poradí někdo kde je problém, resp. jak provézt navrhovaný upgrade jádra?

AlexSeidl
Příspěvky: 5
Registrován: 09 čer 2018, 21:06
Reputation: 0

Re: Upozornění při kompilaci

Příspěvek od AlexSeidl » 09 čer 2018, 23:24

Problém se mi podařilo vyřešit spuštěním podrobného výpisu. V adreáři

C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Data aplikací\Arduino15\

byly jakési historické věci v adresáři packages z roku 2015 :) a po jeho smazání je klid.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů