HM-10: nelze se připojit

Odpovědět
OtaS
Příspěvky: 3
Registrován: 05 úno 2019, 22:05
Reputation: 0

HM-10: nelze se připojit

Příspěvek od OtaS » 11 bře 2019, 14:55

Zdravím,
udělal jsem si aplikaci, přes kterou chci do arduina posílat slova, ono ho pak vysílá v morseovce. Problém ale je, že přes aplikaci, ani přes nastavení v mobilu, se na můj hm-10 nepřipojím. (píše mi to, že hm-10 odmítá párovaní) Obrázek Když jsem si ale stáhl Serial Bluetooth Terminal, tak přes něj se připojím a pak posílám slova a vše funguje tak, jak má.Obrázek Jakto, že se jinak nepřipojím?

BUDU RÁD ZA JAKOUKOLIV RADU, UŽ JSEM VÁŽNĚ ZOUFALÝ.

OtaS
Příspěvky: 3
Registrován: 05 úno 2019, 22:05
Reputation: 0

Re: HM-10: nelze se připojit

Příspěvek od OtaS » 11 bře 2019, 14:56


Wojta
Příspěvky: 184
Registrován: 22 črc 2017, 16:39
Reputation: 0

Re: HM-10: nelze se připojit

Příspěvek od Wojta » 13 bře 2019, 07:12

Tak nejdřív citace ze zahraničního Arduino fóra:
(Page 39 on datasheet) With AT+TYPE set to 0 (default), it does not pair. However, if it is set to 1, 2 or 3, it pairs.
(Page 31) With AT+MODE set to 0 (default), I can't send serial commands/text using the MSMBle app , but if the mode is set to 1 or 2, then I can send text/commands through serial in the app, and see it in the serial monitor.
Třeba by tohle mohl být tvůj případ, zkusil bych změnit AT+TYPE na něco jiného než 0 a uvidíš (zkusil bych třeba 3). Potom si kdyžtak pohrát i s módem. Jinak bych študoval a študoval. Pokud se nepletu tak je komunikace na BLE dost jiná od té s BT, takže appka napsaná pouze pro BT by neměla s BLE fungovat. (Ale když už sis udělal apku tak toho asi víš mnohem víc než já :D ) Můžeš pak ještě kouknout na aplikaci nRF Connect. Je to BLE scanner který dokáže často odhalit hodně podstatných informací.

A úplně mimo, tímhle si moc jistý nejsem, ale třeba už z téhle nové specifikace párování prakticky vymizelo. Pokud vím tak většinou všechna BLE zařízení fungují tak že se s mobilem nepárují, všechno si zařizuje aplikace která je pro to zařízení napsaná. Proto si říkám jestli vůbec mobily samotné to BLE párování řeší, jestli nejde jen o to že aplikace kouká po ADVERTISING paketech od zařízení a když chce se zařízením komunikovat, pošle do éteru nějakou sérii bytů označující začátek komunikace a pak začne chrlit data. Když už si nemají co říct, nikdo nic neříká. Čekal bych že něco takového bude probíhat, právě kvůli šetření energie. Ale tady už čistě spekuluju, musím si o tom někde pořádně přečíst

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: HM-10: nelze se připojit

Příspěvek od pavel1tu » 13 bře 2019, 09:20

Je těžké poradit, když nevidíme program, tady asi není důležitý,
ale ani nevíme nastavení onoho BT modulu.

Obrázky pěkné, asi abychom věřili že to opravdu nejde ...
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů