Esp32 relé reset

nesvi
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2019, 16:57
Reputation: 0

Re: Esp32 relé reset

Příspěvek od nesvi » 15 čer 2019, 19:44

jasan objednám to tady u nás , protože se mi nevyplatí čekat takovou dobu ;) .. díky . a co se týče toho ssr relé , zřejmě je to lepší varianta ,že ? jenom ta cena je taková horší, ale zase by nemusel být převodník . Možná nevýhoda by byla v tom, jestli kdybych měl v malé krabici 5takových relé, zda by moc nestoupla teplota, protože jsem četl o jejich vyšši teplotě .

nesvi
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2019, 16:57
Reputation: 0

Re: Esp32 relé reset

Příspěvek od nesvi » 15 čer 2019, 20:07

na jedné stránce jsem se dočetl:
The coil may "suddenly" take a lot of current, you may see that the voltage on your board drops, or that it resets. Often, the power supply isn't "responsive enough". You can fix this by adding a capacitor to "buffer" the power, so it can be releases at the very moment the coil needs to be energized, and it won't take the power away from the rest of the board.
přeloženo přes google:
Cívka může "náhle" trvat hodně proudu, můžete vidět, že napětí na desce klesá, nebo že se resetuje. Často není napájení dostatečně „citlivé“. Můžete to opravit přidáním kondenzátoru k "bufferu" výkonu, takže to může být uvolněno v okamžiku, kdy musí být cívka pod napětím, a nebude to moci odtrhnout od zbytku desky.
Možný problém by mohl být i v tomto, jelikož tam žádný kondenzátor nemám . Co myslíte ?

nesvi
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2019, 16:57
Reputation: 0

Re: Esp32 relé reset

Příspěvek od nesvi » 15 čer 2019, 20:37

objednám převodník- vyzkouším s ním, objednám i ssr relé- také vyzkouším a uvidíme dál 8-) dám vědět

gilhad
Příspěvky: 360
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 4

Re: Esp32 relé reset

Příspěvek od gilhad » 16 čer 2019, 01:48

Jo, s civkou v obvodu (nebo kondenzatorem) se muzou dit docela divoke veci.

Kondenzátor drží napětí. Když na nenabitý kondenzátor připojíš napětí, chvilku se chová jako zkrat a je ochoten vést nepříčetný proud. Když nabitý kondenzátor zkratuješ (většinou uzemníš), tak chvilku se snaží držet na sobě stejné napětí a pošle ti do obvodu nepříčetný proud (většinou i "proti srsti"). Čím větší kapacita a lepší vlastnosti, tím delší chvilka a větší proud. Ale ani ostatní součástky nejsou dokonalé, takže ten nepříčetný proud trochu omezí svým odporem a indukčností (jo, cokoliv, i krátký kus drátu má jak odpor, tak kapacitu, tak indukčnost, i když malé). Nenabitý kondenzátor se chvilku chová jako zkrat, nabitý se chvilku chová jako baterie.

Cívka drží proud. Pokud se pokusíš jí vnutit jiný proud, tak si vygeneruje na sobě klidně i nepříčetné napětí, aby ho ještě chvilku udržela stejný (ať už plný, nebo naopak nulový, nebo jakýkoli jiný). Když jí ten proud omezíš, tak na sobě naidukuje napětí, aby ho udržela (tedy je na ní napětí vyšší, i výrazně, než když ses proud pokusil snížit), když jí ho chceš zvýšit, tak naopak ti napětí generuje opačné. Cívka bez proudu se chvilku chová jako izolace, cívka pod proudem se chvilku chová jako baterka.

Kombinace cívky a kondenzátoru má určitou "rezonanční" frekvenci, na které má tendenci kmitat - chvilku cívka nabíjí kondenzátor, chvilku kondezátor cpe proud cívkou a vesele si tak vyměňují energii navzájem tam a zpět.

Přez větší cívky se dává (je-li to možné) paralelně dioda v opačném směru, než je napětí na cívku přiváděné, při poklesu napětí se pak nadbytečný proud "zkratuje" přez tuto diodu a neškodí. Před velké kondenzátory se občas dává dioda ve "vodivém" směru do série aby necpaly napětí (a proud) zpět a větší odpor paralelně, aby se časem mírumilovně vybily přez něj.

nesvi
Příspěvky: 11
Registrován: 14 čer 2019, 16:57
Reputation: 0

Re: Esp32 relé reset

Příspěvek od nesvi » 16 čer 2019, 22:19

díky za reakci ;)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host